SIA “Koka rokdarbi” darinātie koka izstrādājumi – uzņēmuma veiksmes stāsts

SIA “Koka rokdarbi” ir ģimenes uzņēmums Smiltenes novada Grundzāles pagastā, kas piedāvā dažādus koka izstrādājumus, sākot ar koka rotaļlietām, šūpolēm, soliem un laipām līdz lapenēm, šķūņiem un gatavām pirtīm. Ozoliņu ģimenes veikumu smiltenieši pamanīja jau pirms dažiem gadiem peldvietās ezeru krastos. Vēlāk neparasti akcenti parādījās arī daudzviet citur novadā, kur remontējams kāds koka tiltiņš vai laipa, kur nepieciešams kāds sols, nojumīte, šūpoles. It kā vienkāršas un praktiskas lietas, tomēr ar kādu savdabību. Piemēram, sola atzveltnei nav izmantots parasts gluds dēlis, bet ar ovālu izzāģējumu vai uz pusēm pārzāģētu zaru. Laipai, kas iesniedzas tālu ezerā, gar malām iegriezti robi, gluži kā vilnīši. Malkas nojumīte ar cakainu apmali.

Sākumā, pirms pāris gadiem, kad izveidota Ozoliņu ģimenes firma, bija plānots specializēties uz mazo formu darbiem. Taču krīzes vilnis ieviesa savas korekcijas. Lielāku pasūtījumu meklējumos veiksmīgi uzsākta sadarbība ar AS „Latvijas valsts meži”, kas kļuvuši par uzticamiem partneriem ilgtermiņā. Uzņēmums sadarbojas arī ar pašvaldībām un veic individuālos pasūtījumus.

Ziema ir klusā sezona, tāpēc pērn SIA “Koka rokdarbi” amatnieks Ainārs uzsācis rotaļlietu biznesu. Mazliet gan biedējusi konkurence, jo nu jau vai katrā kokapstrādes lieluzņēmumā no atgriezumiem top dažādas lietiņas bērniem. Stimulu darboties deva pirmais Smiltenes gadatirgus. Par Aināra izgrieztajiem zaķēniem, kaķiem, rukšiem, gotiņām un zivīm priecājušies kā mazie tirgus apmeklētāji, tā viņu mammas. Tas bijis apliecinājums, ka jāturpina. Tagad jau paša izgatavotā koka kastītē komplektā salikta teju visa fauna. Šādas rotaļlietas domātas pirmsskolas vecuma bērniem, taču, iespējams, jau šoziem taps izziņu un attīstību veicinošas lietas skolniekiem. Tas varētu būt, piemēram, liels koka zilonis, kas puzles veidā jāsaliek no dažāda izmēra zilonīšiem. Vai prāva izmēra Latvijas karte, kur jāizvieto novadiem vai konkrētām vietām atbilstošas figūriņas.

 

Lasīt vairāk: “Latvijas Avīze” (14.11.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *