Baltkrievijā turpinās kokapstrādes uzņēmumu modernizācija

Š.g. 28.oktobrī Minskā noslēdzās 18.starptautiskā specializētā meža, kokapstrādes un mēbeļu rūpniecības iekārtu un tehnoloģiju izstāde “Kokapstrāde 2011”, kur šogad piedalījās 116 uzņēmumi no kopumā 13 valstīm: Baltkrievijas, Vācijas, Spānijas, Itālijas, Latvijas, Polijas, Krievijas, Slovēnijas, Ukrainas, Francijas, Zviedrijas un Čehijas.

Izstādes atklāšanas runā Baltkrievijas mežsaimniecības ministra vietnieks Aleksandrs Nikolajevičs Korbuts uzsvēra, ka tālākas kokapstrādes attīstības veicināšanai turpmākajā piecgadē ik gadu tiks atvēlēti 20 – 25 miljardi rubļu (~1,7 – 2 miljoni eiro). Tas ļaus celt apstrādes kvalitātes līmeni un saražojamo gatavo izstrādājumu konkurētspēju ārējos tirgos. Tāpat ministrija pastiprinātu uzmanību pievērsusi ražošanas efektivitātes paaugstināšanas iespējām kokrūpniecībā, dziļākas koksnes pārstrādes veicināšanai un biokurināmā rūpniecībai, tādēļ Baltkrievijā turpinās kokapstrādes uzņēmumu modernizācija un augsto tehnoloģiju iekārtu ieviešana ražošanā.

Šobrīd Baltkrievijas tirgū nepieciešamība ir pēc dažādām mūsdienīgām kokapstrādes iekārtām – sākot ar rūpniecisko iekārtu kompleksiem līdz nelielām iekārtām un ražošanas līnijām maziem un vidējiem uzņēmumiem. Tādēļ šī izstāde vietējiem ražotājiem bija lieliska iespēja iepazīties ar jaunākajām kokapstrādes tehnoloģijām un veikt pasūtījumus pie vadošajiem iekārtu ražotājiem. Atzīmēts, ka ievērojamu ekspozīciju šogad izstādē Baltkrievijā piedāvāja Vācijas iekārtu ražotāji, aptverot ļoti plašu ražošanas iekārtu, instrumentu un materiālu spektru. Arī citi eksponenti prezentēja plašu kokapstrādes iekārtu klāstu, sākot ar koksnes pirmapstrādes un žāvēšanas iekārtām un beidzot ar automatizētiem apstrādes centriem un mēbeļu ražošanas līnijām. Lielu skaitu apmeklētāju piesaistīja šīs izstādes pastāvīgā dalībnieka – Itālijas kompānijas „Koimpex” stends, kas aktīvi darbojas Baltkrievijas tirgū, piedāvājot „Biesse”, „Spanevello”, „Tecnomec” u.c. Itālijas vadošo iekārtu ražotāju produkciju. Tāpat ar ekspozīciju izcēlās Slovēnijas kompānija „Arhar Engineering”, kas Krievijas un Baltkrievijas tirgū pārdod ne tikai Slovēnijā ražotās kokapstrādes, mēbeļu rūpniecības iekārtas un žāvēšanas kameras, bet arī pārstāv Itālijas uzņēmumu „SCM Group”.

Ņemot vērā, ka ar katru gadu arvien aktuālāks kļūst jautājums par alternatīvo energoresursu attīstību un  koksnes atlieku izmantošanas iespējām enerģētikā, izstādes ietvaros tika organizēts specializēts salons „Bioenerģētika 2011″. Savukārt darījumu programmas ietvaros rīkotajā zinātniski praktiskajā seminārā izvērtēta esošā situācija Baltkrievijas mēbeļu rūpniecībā un kokapstrādē, bioenerģijas ražošanas izejvielu pieejamība un to izmantošanas iespējas, kā arī energoefektīvo materiālu un tehnoloģiju izmantošanas pieredze ēku būvniecībā u.c. aktuālākie jautājumi.

 

Avots:www.expolife.ru

www.woodworking.minskexpo.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *