“Annuskhanu Factory”: Norvēģijā vairāk pieprasītas ir koka mājas, Latvijā – gludināmie dēļi

Viens no uzņēmumiem, kas pretendē uz Eksporta un inovāciju balvu kategorijā “Rūpnieciskais dizains” ir 2010.gadā dibinātais SIA “Annuskhanu Factory”, kas biznesu sācis ar saliekamo koka karkasa māju ražošanu un koka gludināmo dēļu izgatavošanu.

Šā gada laikā kopā izgatavotas un uzceltas jau septiņas apmēram 220 – 240 m2 lielas mājas – visas pasūtītājiem Norvēģijā. Kā informējis uzņēmuma pārstāvis Mareks Annuškāns, Latvijā koka mājām noieta tirgus nav vispār.

SIA “Annuskhanu Factory” strādā 11 cilvēki, kas veic gan māju ražošanu, gan to montāžu Norvēģijā. Šobrīd notiekošās komandas formēšanās mērķis ir nodarbināt 8 – 9 cilvēkus ražotnē un divas piecu cilvēku brigādes, kas strādās Norvēģijā. Optimistiskais plāns ir veltīt divas nedēļas mājas izgatavošanai un tikpat daudz laika – tās montāžai. Tā kā ražotnes jauda pagaidām ir neliela, savukārt pasūtījumu – daudz, spriedze ir liela, teic uzņēmuma pārstāvis. Taču kapacitātes palielināšanai banku kredītresursus piesaistīt uzņēmums nevēlas.

Uzņēmuma tālākas nākotnes plānos ietilpst attīstīt eksportu arī uz Franciju vai Austriju. Izmantojot LIAA atbalstu, paredzēts startēt izstādēs ārpus Latvijas gan ar koka mājām, gan gludināmajiem dēļiem, kas ar zīmolu Gludināmais koks ir “Annuskhanu Factory” otrs darbības virziens. Lai gan ar esošajām ražošanas jaudām pietiek vien vietējam tirgum, doma par paplašināšanos un eksportu ir aktuāla. Iespējams, ka pirmā eksporta niša šim zīmolam pavērsies Norvēģijā, kur pasūtīti trīs paraugi atsaucības novērtējumam kādā mājsaimniecības veikalu tīklā.

SIA “Annuskhanu Factory” apgrozījums 2011.gada I pusgadā bija 131,8 tūkst. latu un peļņa – 63,3 tūkst. latu.

 

Avots: “Dienas bizness” (23.11.2011), Uldis Andersons

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *