Noteikumi par izcelsmes apliecinājuma saņemšanu atjaunojamai elektroenerģijai

Š.g. 22.novembrī Ministru kabinetā (MK) tika izskatīts noteikumu projekts par izcelsmes apliecinājuma saņemšanu elektroenerģijai, kas ražota, izmantojot atjaunojamos energoresursus. Noteikumu projekts paredz noteikt kārtību, kādā elektroenerģijas ražotāji, kuri elektroenerģijas ražošanai izmanto atjaunojamos energoresursus, par saražotās elektroenerģijas daudzumu, kas izteikts megavatstundās var saņemt izcelsmes apliecinājumu. Savukārt elektroenerģijas galapatērētājiem tiks nodrošināta informācija par ieguvumiem ko sniedz elektroenerģija, kas ražota no atjaunojamajiem energoresursiem, tādējādi papildus veicinot sabiedrības atbalstu „zaļās” enerģijas ražošanai.

Noteikumu projekts paredz, ka Ekonomikas ministrija pēc komersanta pieprasījuma, pēc sniegtās informācijas izvērtējuma, izsniegs izcelsmes apliecinājumu par noteiktu saražotās elektroenerģijas apjomu, kas ražota izmantojot atjaunojamos energoresursus noteiktā laika posmā, ko ražotājs varēs nodot jebkuram elektroenerģijas piegādātājam, lai tas informētu par tādas elektroenerģijas daļu, kas ražota no atjaunojamiem energoresursiem, kopējā enerģijas piegādes struktūrā.

Noteikumu projektā arī paredzēts, ka Ekonomikas ministrija izcelsmes apliecinājumus izsniedz un uzskaita elektroniski. Papildus paredzēts, ka Ekonomikas ministrija publicēs ministrijas tīmekļa vietnē un ne retāk kā reizi mēnesī aktualizē informāciju par izsniegtajiem izcelsmes apliecinājumiem.

Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) mājas lapā ievietoto informāciju, Latvijā elektroapgādē ir licencēti 155 komersanti, kuriem ir izsniegtas 167 licences. No tām 75 licences ir elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanai koģenerācijas stacijās, 43 licences elektroenerģijas ražošanai vēja elektrostacijās, 2 elektroenerģijas ražošanai saules elektrostacijās, 1 elektroenerģijas ražošanai no atkritumu poligonu biogāzes un 2 elektroenerģijas ražošanai hidroelektrostacijās.

 

Lasīt vairāk: www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *