Latvijas Dabas muzejs aicina apmeklēt fotoizstādi par ērgļiem

Līdz 30. decembrim Latvijas Dabas muzejā būs apskatāma starptautiska ceļojoša fotoizstāde „Ērgļi pāri robežām”. Izstāde ir foto stāsts par divu retu un aizsargājamu plēsīgo putnu – jūras ērgļa un zivjērgļa – dzīves stāstiem. Izstādē ir skatāmi šo harizmātisko putnu portreti, mājas un ģimenes, kā arī medību stāsti. Fotogrāfiju autori ir Igaunijas un Latvijas dabas fotogrāfi.

Izstādes atklāšanā 15. novembrī bija pulcējušies apmēram 30 interesentu, kuriem bija vienreizēja iespēja uzdot jautājumus Latvijas jūras ērgļu pētniekam Jānim Ķuzem, zivjērgļu pētniekam Aigaram Kalvānam un Igaunijas plēsīgo putnu un melno stārķu pērniekam Urmasam Sellim (Urmas Sellis), kā arī klausīties aizraujošos stāstos no pētnieku pieredzes, piemēram, par kāpšanu augstākajos ligzdu kokos, lai apgredzenotu mazuļus.

Fotoizstāde jau ir guvusi atzinību Igaunijā. No nākamā gada tā būs skatāmā arī citviet Latvijā. Izstādes apmeklētāji ir aicināti balsot par sev visvairāk iepatikušos fotogrāfiju. Pēc projekta noslēguma notiks izloze, un uzvarētājs savā īpašumā iegūs foto attēlu, par kuru atdevis savu balsi.

Izstāde izveidota Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstīta projekta ietvaros, ko daļēji finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

 

Lasīt vairāk:www.ldf.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *