SEB banka “Latvijas Finiera” uzņēmumam Igaunijā piešķir kredītu 9 milj. eiro apmērā

SEB banka turpina sadarbību ar vienu no lielākajiem uzņēmumiem AS “Latvijas Finieris”, piešķirot ilgtermiņa kredītu 9 miljonu eiro apmērā Igaunijā esošajam uzņēmumam “Kohila Vineer”. Aizdevumu paredzēts izmantot jaunu iekārtu iegādei un investīcijām jaunās tehnoloģijās.

SEB bankas Lielo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Kārlis Danēvičs: “SEB banka jau vairākus gadus veiksmīgi sadarbojas ar AS “Latvijas Finieris”. Līdz šim esam atbalstījuši uzņēmuma izaugsmi Latvijā, bet ar šo vēlamies parādīt, ka starptautiski strādājošiem uzņēmumiem esam gatavi palīdzēt augt un attīstīt viņu biznesu ārpus Latvijas robežām, nodrošinot tos ar nepieciešamajiem finanšu resursiem. Piešķirtais kredīts dod stimulu uzņēmumam “Kohila Vineer” celt konkurētspēju.”

AS “Latvijas Finieris” valdes loceklis Pauls Ābele: “Mūsu Igaunijas bērza pārstrādes rūpnīcā Kohilā tiks uzstādītas jaunas iekārtas. Kopumā trīs gadu laikā plānojam Kohilas rūpnīcā investēt 17 miljonus eiro, lai uzsāktu rūpnīcas darbu jaunā kvalitātē, izmantojot Igaunijā pieejamos koksnes resursus, un izveidotu darba vietas aptuveni 70 vietējiem iedzīvotājiem.”

“Kohila Vineer” ir AS “Latvijas Finieris” meitas uzņēmums, kas atrodas Igaunijā. Kohilas rūpnīca ir viena no septiņām koncernam piederošajām kokapstrādes rūpnīcām Baltijas valstīs. Koncerna “Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana. “Latvijas Finierim” ir 20 gadu darbības pieredze tirgos ārpus Latvijas. Uzņēmums eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 50 valstīs.

 

Avots:www.seb.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *