“Lampu dizaina darbnīca” plāno iekarot arhitektūras un dizaina platformu OSIS

SIA “Lampu dizaina darbnīca” mākslinieki, kas izgatavo laikmetam, stilam un modes tendencēm atbilstošas lampas kā greznām un vienkāršām, tā senām un mūsdienīgām telpām, paguvuši izgaismot un izdekorēt telpas gan tepat Latvijā, gan kaimiņvalstīs un braucot aiz mūsu valsts robežām, piemēram, Holandē, Vācijā, kā arī Maskavā un tās promenentajā piepilsētā Žukovkā.

Lielāko daļu pasūtījumu darbnīcai veido individuālie klienti, tāpēc gaismas objekti top individuāli, pēc klientu vēlmēm un tiek darinātas pašu rokām. Tāpat šī uzņēmuma lampas tiek tirgotas arī lampu veikalā „4 Room” un mēbeļu salonā „Nakts Mēbeles”.

„Lampu dizaina darbnīca” lampās izmantotais pamatmateriāls ir papīrs, kā papildmateriāls izmantojams metāls, audums, stikls, kristāls, koks un citi dabas materiāli. Gaismas ķermeņi vienmērīgi izkliedē gaismu un rada telpā mājīgu noskaņu, tāpēc tie kalpo gan kā gaismas avots, gan kā sienas dekors vai dekoratīva skulptūra. Lampām raksturīgs vieglums, izturība un ērta kopšana. Papīra apgaismes ķermeņa cena, atkarībā no materiāla izvēles, izmēra un dizaina, svārstās apmlitūdā no 30 latiem līdz pat vairākiem tūkstošiem latu. Spītējot krīzei, pirms trim gadiem ar grantu programmas „Atspēriens” atbalstu dibinātajam nelielajam ģimenes uzņēmumam kopš 2009. gada, ir izdevies dubultot apgrozījumu, pērn tam sasniedzot 13 000 latu, bet šā gada pirmajos desmit mēnešos – 11 000 latu apgrozījumu.

„Pašlaik mūsu radītās lampas atrodas vairāk vietās, nekā mēs to paši apjaušam,” stāsta uzņēmuma īpašniece Ērika Māldere, kas kopā ar Lampu dizaina darbnīcas galveno dizaineri Aigaru Lenkēviču izgatavo papīra apgaismes objektus vairāk nekā desmit gadus. 1. decembrī plānots atklāt gaismekļu instalāciju Latvijas Arhitektūras informācijas centrā OSIS, kas atrodas Nacionās Operas skvērā.

 

Avots:www.db.lv

http://www.lampas.lv/lv/night.htm

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *