Pasaules vadošie krēslu dizaineri turpina radīt jaunas idejas

Neviena cita mēbele dizaineru, arhitektu un mākslinieku vidū nav saņēmusi tik daudz uzmanības kā krēsls. Krēslu dizaina dažādību var izsekot sākot ar antīkajiem laikiem. Piemēram, taburete tika uzskatīta par mēbeli jau Ēģiptē 2050 g.p.m.ē., bet krēsls – 1600 g.p.m.ē.

Mūsdienās ir daudz dažādu krēslu veidu – tie var būt gan mīksti, gan cieti, gan šūpuļkrēsli, gan arī biroja krēsli, klubkrēsli, kā arī cita veida krēsli, kuriem laika gaitā tiek meklēta arvien jauna un oriģināla pieeja gan formu, gan materiālu, gan krāsu izvēlē. Tomēr koks kā pamatmateriāls ir pārbaudīta vērtība jau gadsimtu garumā, kas korekti apstrādāts kalpo vairākus gadu desmitus. Tas ir dzīvs, elpojošs materiāls, kas tuvs cilvēkiem ar izteiktu vēlmi pēc mājīguma, siltuma un ekoloģiskuma, tāpēc kā neatņemama sastāvdaļa mājas interjera priekšmetu radīšanā ir arī mūsdienās.

Krēslam kā interjera sastāvdaļai ir īpaša nozīme dizaina vēsturē – tas vienmēr ir ticis pakļauts eksperimentiem, darbojies kā dzinējspēks turpmākai attīstībai un kļuvis par dizaina ikonu. Tā kā mūsdienās krēsli ir sadzīvē visnepieciešamākā mēbele, ko mēs lietojam mācoties, strādājot, kārtojot darījumus, ēdot, sarunājoties utt., pasaules vadošie krēslu dizaineri nepārtraukti strādā pie tā, lai sēžamie būtu arvien ērtāki un funkcionālāki. Tā kā jau ilgu laiku krēsls ir arī māksliniecisks objekts, dizaineri to izstrādē lielu uzmanību velta tam, lai šī ikdienā lietojamā mēbele būtu arī gaumīga un izsmalcināta. Šai ziņā arvien plašākas iespējas paver jaunākās tehnoloģijas.

 

Avots:www.imebeles.lv

Krēslu dizains:http://latforin.info/fileadmin/portals/image/faili/Chair_design_2011.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *