Neīstenotie projekti Krievijā nemazina interesi par biokurināmā ražošanu

Pēdējo desmit gadu laikā Krievijā netika īstenoti vairāk nekā 50% no visiem ieplānotajiem bioenerģijas projektiem, tomēr interese par koksnes granulu un brikešu ražošanu nezūd. Par šo un citiem jautājumiem saistībā ar koksnes biomasas ražošanu, realizāciju, finansējumu un tehnoloģijām 1.decembrī tika diskutēts bioenerģijas konferencē Maskavā, kas norisinājās paralēli notiekošajai meža nozares izstādei “Woodex”, vienkopus pulcējot vairāk nekā 150 nozares speciālistu no dažādiem Krievijas reģioniem un Eiropas valstīm.

Krievijas Nacionālās mežsaimniecības attīstības un investīciju aģentūras pārstāvis konferencē uzstājās ar interesantu ziņojumu par mazo un vidējo uzņēmumu pieļautajām kļūdām un riskiem. Pēdējo desmit gadu laikā Krievijā uzkrāto investīciju apjoms bioenerģētikā palielinājies par 18 – 20 reizēm. Tostarp visvairāk – 55% no kopējā investīciju apjoma Krievijas bioenerģijas nozarē veido ieguldījumi koksnes granulu rūpnīcu būvniecībā. Viens no lielākajiem nesen īstenotajiem projektiem šai nozarē ir uzņēmuma “Vyborgskaya Cellulose” granulu rūpnīca Ļeņingradas apgabalā, kuras ražošanas jauda ir 1 miljons tonnu granulu gadā. Šādu jaunu spēlētāju ienākšana liek no tirgus aiziet mazākiem ražotājiem, kas nespēj konkurēt par izejvielu iegādi.

“Poyry Management Consulting” firmas pārstāvis savā ziņojumā norādīja, ka granulu tirgus no 15 miljoniem tonnu 2010.gadā sagaidāms pieaugs līdz 45 miljoniem tonnu 2020.gadā. Tostarp Eiropa saglabās savu tirgus līderpozīciju. Ievērojams tirgus pieaugums gaidāms Ķīnā, Japānā, Dienvidkorejā un Ziemeļamerikā, kur attiecīgi arvien aktuālāks kļūs jautājums par koksnes izejvielu pieejamību. Firma „Poyry” prognozē, ka līdz 2020.gadam Eiropa joprojām būs lielākais granulu ražošanas reģions pasaulē, tomēr tās tirgus daļa pakāpeniski samazināsies.

Kas attiecas uz cietā biokurināmā importu, liels granulu apjoms 2010.gadā tika ievests Rietumeiropā – gandrīz 3 miljoni tonnu. Pēc uzņēmuma „Eko-Holz” pārstāvja teiktā, Vācijā šobrīd liels pieprasījums ir pēc koksnes briketēm, nevis granulām, ko apliecina arī brikešu ražošanas iekārtu ražotāji un piegādātāji. Koksnes brikešu cena  Vācijā sasniegusi 160 – 180 eiro par tonnu, tāpēc interese par šīs produkcijas ražošanu turpina pieaugt. Turklāt brikešu ražošanā nepieciešamas mazākas investīcijas un tās ir vieglāk realizēt.

 

Avots:http://ru3.infobio.ru/news/1363.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *