Izstrādāti priekšlikumi, lai sakārtotu jautājumu par šķirnes medību suņu izmantošanu medībās

Latvijas Mednieku kinoloģiskā apvienība ir izstrādājusi priekšlikumus, lai sakārtotu jautājumu par šķirnes medību suņu izmantošanu medībās.

Pirmais ierosinājums attiecas uz medību šķirnes suņa izmantošanu medībās. Pamatojoties uz LR klimatiskajiem apstākļiem un faunas īpatnībām, aizliegt LR teritorijā medībās un medībām pielīdzināmos apstākļos izmantot medību šķirnes suņus, kuru standarta maksimālais augstums pārsniedz 65 cm. Aizliegumu neattiecināt uz putnu suņu grupas šķirnes suņiem, kā arī uz krievu dzinējsuņa un krievu raibā (Anglo – russkaja) dzinējsuņa šķirnēm.

Otrs priekšlikums izstrādāts, domājot par medību šķirnes suņa bojāeju un zādzību. Tas attiecināms uz medību šķirnes suni, to apliecina medību šķirnes suņa pase, foto, čips, tetovējums. Attiecas: tikai uz nelaimes gadījumiem medībās, bojāeju šāviena rezultātā, kā arī trešās personas apzinātu suņa nonāvēšanu noindējot, vai nošaujot medību šķirnes suni. Neattiecas : Ja medību šķirnes suns ir gājis bojā saskarsmē ar medījamo dzīvnieku, vai alu suņi alā, tātad kontaktā ar medījamo dzīvnieku, atbildību par to nes medību šķirnes suņa saimnieks.

 

Lasīt vairāk:www.latma.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *