Dienas bizness: Katram norvēģim – guļbūves namiņš no Latvijas

SIA “Latlaft Norge” darbību guļbūvju jomā uzsāka pirms 10 gadiem, kad uz Norvēģiju pirmās mājas eksportētas ar vārdu Latpole un Jauda koks.

“Guļbūvju ražošana kā uzņēmējdarbības veids tika izvēlēta ne tik daudz iepriekšējās pieredzes, cik rūpīga tirgus izpētes dēļ. Mūsu mērķis bija izgatavot produktu ar minimālām izmaksām, maksimāli izmantojot Latvijā pieejamos resursus, un šo produktu realizēt ar maksimālu pievienoto vērtību. Guļbūvju izgatavošana Norvēģijas tirgum izrādījās vispiemērotākais veids, kā ar ierobežotiem līdzekļiem sasniegt šo mērķi.” Tā sevi, piesakoties Eksporta un inovāciju balvai, raksturojis uzņēmums. SIA “Latlaft Norge” šajā konkursā startē eksportspējīgāko komersantu kategorijā mazo un vidējo uzņēmumu grupā.

Pirms pāris gadiem uzņēmums vēl nedaudz ražoja arī Zviedrijai, Somijai un Polijai, taču šobrīd visa produkcija pamatā tiek gatavota eksportam uz Norvēģiju, kas ir perspektīvs tirgus, jo ir maksātspējīgs un stabils. „Latlaft Norge” tirgus niša ir ar rokām darinātas masīvkoka guļbūves, kas tiek pārdotas privātpersonām bez starpniekiem. Gadā uzņēmums izgatavo 15 – 20 mājas. Viens guļbūves karkass tiek realizēts par vidēji 80 tūkstošiem eiro, kur 42% veido izmaksas konkrētās produkcijas izgatavošanai. “Klāt, protams, nāk visi pārējie saimnieciskie izdevumi, taču lielā ienākumu un izdevumu starpība ļauj uzņēmumam attīstīties un pievērsties mārketinga aktivitātēm,” norāda uzņēmuma pārdošanas daļas vadītājs Ēriks Eisaks. Tieši pateicoties aktīviem mārketinga pasākumiem – piedaloties izstādēs, publicējot piedāvājumus brīvdienu māju katalogā “Hytte” un uzturot vietnes tīmeklī, uzņēmums savu vietu atradis Norvēģijā.

2010.gadā salīdzinājumā ar 2009.gadu “Latlaft Norge” apgrozījums audzis par 346% – no 229 tūkstošiem līdz gandrīz miljonam latu. Runājot par tuvāko nākotni, uzņēmuma vadība atzīst, ka pieprasījums pēc guļbūvēm Norvēģijā negrasās samazināties, jo šīs pārtikušās valsts ekonomiskā situācija, līdzīgi kā norvēģu dzīvesveids, ir stabila.

 

Lasīt vairāk: “Dienas bizness” (07.12.2011)

http://www.latlaft.lv/current_events

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *