Videi draudzīgas būvniecības veicināšanai Krievijā uzcelta pirmā “aktīvā māja”

Kopš 2008.gada projekta “Model Home 2020” ietvaros līdz 2011.gadam Rietumeiropā un Lielbritānijā pavisam tika uzbūvētas sešas eksperimentālās demonstrāciju mājas, kuru būvniecībā par pamatu ņemti aktīvo māju būvniecības standarti, uzsvaru liekot uz tādām komponentēm kā vide, enerģija un komforts. Šā gada septembra sākumā septītais eksperimentālais objekts – pirmā aktīvā māja oficiāli atklāta arī Krievijā.

Uzbūvētā ēka ir pilotprojekts, individuālo māju celtniecības prototips ar mērķi ieviest jaunu standartu šīs valsts dzīvojamo māju būvniecībā un uzskatāmi demonstrēt, ka energoefektīvu māju būvniecība kombinācijā ar atbilstošām tehnoloģijām, materiāliem un arhitektūras dizainu, Krievijā ir iespējama.

Projektu realizēja uzņēmums „Zagorodny Project” sadarbībā ar „VELUX Group” – vienu no spēcīgākajiem zīmoliem globālajā būvmateriālu nozarē, kura produkti tiek pārdoti gandrīz visās pasaules daļās.

Projekta vīzija ir popularizēt apkārtējai videi draudzīgas, zema enerģijas patēriņa ēkas, kurās ir padomāts par kvalitatīvu dzīves vidi. “Model Home 2020” ietvaros uzbūvētās ēkas ir balstītas uz trim galvenajiem principiem – efektīva enerģijas izmantošanai, kvalitatīva dzīves vide un minimāla ietekme uz apkārtējo vidi. Tā kā ēkas tiek būvētas dažādās valstīt, to testi un zinātniskā izpēte ir diferenciēta gan klimatiski, gan kulturāli, gan arhitektoniski.

Aktīvās mājas atbilst nākotnes prasībām attiecībā uz ilgtspējīgām ēkām, jo projektētas tā, lai mijiedarbotos ar klimatiskajiem apstākļiem un pēc iespējas plašāk izmantotu alternatīvās enerģijas resursus, rezultātā padarot ēkas CO2 neitrālas.

 

Lasīt vairāk: www.zagorodpro.ru

www.velux.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *