Austrijas skujkoku zāģmateriālu ražotāji ziņo par koksnes trūkumu

Austrijā skujkoku zāģbaļķu piedāvājums novembra otrajā pusē nepalielinājās, kā to bija gaidījuši zāģmateriālu ražotāji. Neskatoties uz rekordaugstajām egles zāģbaļķu cenām un salīdzinoši labvēlīgajiem laikapstākļiem mežizstrādes darbu veikšanai, tirgū joprojām nav pietiekami daudz baļķu un zāģētavu krautuves papildināt līdz šim nav bijis iespējas. Šā iemesla dēļ, ja arī mežizstrādes aktivitāte ievērojami pieaugs, turpmāko pāris nedēļu laikā pieprasījums no zāģmateriālu ražotāju puses nemazināsies.

Egles zāģbaļķu ar caurmēru 25 cm+ cenas novembrī paaugstinājās virs 90 EUR/m3 (pie meža ceļa) un šobrīd variē diapazonā no 93 līdz 106 EUR/m3, tādējādi tās ir par 3% augstākas nekā iepriekšējo divu mēnešu laikā un par 8 – 9% augstākas nekā 2010.gada novembrī, kad šis sortiments maksāja 86 – 97 EUR/m3. Kopš septembra nepārtraukti paaugstinājušās 20 – 24 cm caurmēra egles zāģbaļķu cenas, novembrī sasniedzot 89 – 100 EUR/m3, kas ir par 2 – 5% vairāk nekā pirms diviem mēnešiem un par 8 – 11% vairāk nekā pirms gada.

Attiecībā uz cieto lapu koku zāģbaļķiem, aizvadītā gada tendence saglabājusies un pieprasījums pēc tiem nav samazinājies. B šķiras bērza zāģbaļķu cena atkarībā no caurmēra variē no 65 līdz 85 EUR/m3 (pie meža ceļa). Neskatoties uz salīdzinoši lielajiem saražotās produkcijas uzkrājumiem papīra un plātņu rūpniecībā, papīrmalka celulozes ražošanai un industriālā koksne plātņu ražošanai joprojām tiek tirgota par  nemainīgām cenām. Tuvojoties ziemas sezonai, labs pieprasījums ir arī pēc apaļkoku malkas.

 

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (30.11.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *