Dienvideiropas koksnes plātņu ražotāji turpina samazināt izlaides apjomus

Spānijā, Portugālē un Itālijā vairākas kokskaidu plātņu un MDF/HDF plātņu rūpnīcas uzņēmumi gatavojas slēgt vēl līdz šā gada beigām, pamatojot šādu lēmumu ar ilgstoši vāju pieprasījumu vietējā tirgū. Lai mainītu situāciju, nepieciešams uz laiku samazināt plātņu izlaides apjomus vai arī palielināt to eksportu. Daži uzņēmumi par lēmumu slēgt ražotnes ziņojuši pāris nedēļas iepriekš un jau šobrīd uzsāktas pārrunas ar nodarbināto pārstāvjiem.

Spānijā līdz gada beigām kokskaidu plātņu ražotni „Inama S.A.” plāno slēgt uzņēmums „Financiera Maderera S.A.”, savukārt tam piederošais meitasuzņēmums „Utisa Tableros del Mediterraneo S.L.” pārtrauks MDF plātņu ražošanu, koncentrējoties uz parasto un laminēto kokskaidu plātņu ražošanu. Nonākot finansiālās grūtībās, vairāki Itālijas plātņu ražošanas uzņēmumi īslaicīgus darbības pārtraukumus īstenojuši jau šā gada pirmajā pusē. Piemēram, uzņēmumu grupa „Trombini S.p.A.” uz laiku kokskaidu plātņu ražotni „Annovati” slēdza jau februāra beigās. Lai arī darbības atsākšanas termiņš no marta beigām tika pārcelts uz jūnija beigām un pat pieļauta iespēja šo uzņēmumu slēgt vispār, maija beigās ražošana tika atsākta. Itālijas uzņēmums „IBL S.p.A.” vienu no skaidu plātņu ražotnēm slēdza jūlijā, bet otru plānots slēgt šā gada beigās.

Pēdējos pāris mēnešos praktiski visi Itālijas plātņu ražotāji uz laiku samazinājuši izlaides apjomus. Vairāki Spānijas, Portugāles un Itālijas uzņēmumi finansiālās problēmas risina jau gadiem, jo Dienvideiropā pārdošanas apjomi ir salīdzinoši mazāki nekā citos Eiropas reģionos. Turklāt pēdējo pāris gadu laikā papildus slogs ir nepārtraukti pieaugušās ražošanas izejvielu cenas, tāpēc vecākas un nerentablākas rūpnīcas tiek slēgtas pavisam.

Par tālāku tirdzniecības apjomu samazināšanos vietējā tirgū ziņo arī Itālijas kokapstrādes iekārtu ražotāju asociācija „Acimall”. Pēc tam, kad otrajā ceturksnī veikto pasūtījumu apjoms Itālijā attiecībā pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu kritās par 32%, trešajā ceturksnī šis apjoms samazinājās vēl par 3,2%.

 

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (30.11.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *