Ekonomikas ministrs: Krievijas iestāšanās PTO Latvijai ir ļoti svarīga

Krievijas Federācijas iestāšanās Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) samazinās preču un pakalpojumu tirdzniecības barjeras un radīs labākus nosacījumus tirdzniecības attiecību attīstībai, norāda ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

“Ņemot vērā, ka Krievija ir mūsu otrs lielākais ārējās tirdzniecības partneris, tās iestāšanās PTO mums ir ļoti svarīga. Šo globālajai ekonomikai vēsturisko brīdi jau vairākus gadus gaida arī Latvijas uzņēmēji, jo tas ir būtisks solis ceļā uz labāku ārējās tirdzniecības režīmu un lielāku procesa caurspīdīgumu, tostarp, attiecībā uz preču un pakalpojumu tirdzniecības barjeru samazināšanu,” norādīja D. Pavļuts. Viņš skaidroja, ka līdz ar Krievijas iestāšanos PTO preču tirdzniecībā samazināsies un atsevišķos gadījumos pat tiks pilnībā atcelti importa un eksporta tarifi, tiks noteikti maksimālie iespējamie tarifu griesti, kā arī tirdzniecības tehniskās barjeras un sanitārie un fitosanitārie pasākumi tiks piemēroti atbilstoši starptautiskajām normām.

Krievijas saistības PTO paredz, ka no 2013.gada 1.jūlija tiks atcelti diskriminējošie dzelzceļa kravu pārvadājumu tarifi, kas tika piemēroti jau kopš 1998.gada. Tāpat, iestājoties PTO, Krievija apņemas atcelt eksporta tarifus izejvielām, tostarp, apaļkokiem un metāliem, kā arī kopīgi ar EK ir izstrādājusi un piemēros efektīvu Krievijas skujukoku apaļkoku eksporta tarifu kvotas administrēšanu, kas ir Latvijas kokrūpniecības nozares interesēs.

Ņemot vērā Krievijas ģeogrāfisko novietojumu, ekonomikas lielumu un tradicionālo sadarbību, tā ir viena no nozīmīgākajām Latvijas ārējās tirdzniecības partnervalstīm. 2010.gadā Latvijas preču un pakalpojumu ārējās tirdzniecības apgrozījums ar Krieviju veidoja 1,9 miljardus eiro (1,33 miljardus latu), kas ir 10,4% no Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījuma.

 

Lasīt vairāk: www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *