2013.gadā Viļņā plānots atvērt Baltijas valstīs pirmo IKEA mēbeļu veikalu

Šīs nedēļas laikā varētu tikt apstiprināts, ka 2013.gadā Viļņā tiks atvērts Baltijas valstīs pirmais IKEA veikals, vēsta Lietuvas laikraksts „Verslo žinios”. Investīcijas lielākā mēbeļu tirdzniecības kompleksa izbūvē Baltijā varētu sasniegt 47 miljonus eiro. Laikraksts pieļauj, ka teritorijā, kuras platība sasniedz 14 hektārus, investors cels arī citus komercobjektus, kuros papildus var tikt investēti vēl 60 miljoni eiro.

Lai gan Islandes kompānija „Felit”, kura gatavojas atvērt IKEA veikalu uz franšīzes pamata, ir atturējusies no komentāriem, medijs norāda, ka plānotajam tirdzniecības centram jābūt līdzīgam tradicionālajiem IKEA veikaliem. Tradicionālo IKEA tirdzniecības centru platība ir aptuveni 30 tūkstoši kvadrātmetru; tiem ir autostāvvieta un zviedru virtuves restorāns.

Paredzēts, ka plānotais IKEA centrs atradīsies netālu no Viļņas starptautiskās lidostas.

Gada sākumā IKEA pārstāve Šarlote Lindgrēna apgalvoja, ka IKEA nav plānu atvērt veikalu nedz Latvijā, nedz Igaunijā, taču kompānija rūpīgi izvērtē Lietuvas tirgus attīstību un, iespējams, ka nākamo trīs līdz piecu gadu laikā valstī varētu tikt atvērts IKEA veikals. Savukārt rudenī IKEA ilgtspējības vadītāja Jeanete Ulfshoga norādīja, ka kompānija diskutē par ieiešanu Baltijas valstu tirgū jau vairākus gadus, tomēr Latvijas, Lietuvas un Igaunijas  tirgi skandināvu gigantam vēl joprojām ir par mazu.

2010.gadā IKEA ieņēmumi veidoja vairāk nekā 23 miljardus eiro, šogad plānotie ieņēmumi ir 26 miljardi eiro. Pirmais IKEA veikals tika atvērts 1958.gadā Almutā, Zviedrijā. Šobrīd veikalu tīklā IKEA ietilpst vairāk nekā 300 mēbeļu veikali  41 pasaules valstī.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *