Aicina piedalīties ikgadējā putnu vērošanas pasākumā 2011.gada īsākajā dienā

Turpinot aizsākto Ziemas saulgriežu tradīciju, dabas novērojumu portāls Dabasdati.lv aicina izbaudīt dabas ritma spēku un vērot putnus gada īsākajās dienās. Svētku brīvdienas tomēr atvēlamas ģimeniskai svinēšanai, taču ja vien ir brīvāka kāda no trim pirmssvētku dienām, ir vērts iesaistīties arī putnu vērošanā.

Šogad gada trīs īsākās dienas ir 6 h 43 min garas: 21., 22. decembris (Saule lec 9:00, riet 15:43) un 23. decembris (Saule lec 9:01, riet 15:44). Novērojumi tiks skaitīti tikai par vienu dienu. Ja putnus sanāk vērot divas vai visas trīs dienas – par rezultātu tiks ņemts vērā labākās dienas sniegums.

Ja nav brīva visa diena putnu vērošanai, var veltīt šai nodarbei kaut brīdi pa ceļam uz darbu vai turpat mājas apkārtnē. Skaisti ir iekļauties dabas ritmā un sajust Saules gaitas maiņu, novērtēt, ka Latvijā nav nepiemērotu apstākļu būšanai dabā. Gandarījums un izaicinājums ir novērot iespējami vairāk sugu sev zināmajās putnu vietās. Veiksmīgākajam izsludināta arī balva: lieliska grāmata „Birds of the Palearctic: Non-Passerines”.

Īsākās dienas punu vērošanas pasākumā automātiski piedalās visi, kuri šajās dienās savus novērojumus reģistrē savvaļas novērojumu dienasgrāmatā Dabasdati.lv vai Igaunijā. Otra iespēja atzīmēt savus novērojumus sagatavotajā Excel failā un atsūtīt uz e-pastu. Dati iesūtāmi līdz 23. decembra vakaram plkst. 19:00, kad arī tiks paziņoti vērošanas dienu rezultāti.

Pagājušā gada īsākajās dienās kopā ziņoti ap 600 novērojumi par 81 putnu sugu.

 

Avots:www.dabasdati.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *