Ierosināta Ventspils moduļmāju ražotāja “Bau-how Baltic” maksātnespējas lieta

Ventspils tiesa ierosinājusi SIA “Bau-how Baltic” maksātnespējas lietu, liecina Maksātnespējas administrācijas informācija. Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsies pats uzņēmums. “Bau-how Baltic” finanšu direktors Armands Sviķis pastāstīja, ka uzņēmuma māteskompānija “Bau-how” bankrotēja un “Bau-how Baltic” vēlējās izpirkt uzņēmuma aktīvus, taču norvēģu pārdošanas speciālists darījis “visu, lai tas nebūtu iespējams”. Līdz ar to nolemts iesniegt maksātnespējas pieteikumu, lai vēlāk izsolītos īpašumus iegādātos un atsāktu ražošanu. “Mēs pašlaik ļoti nopietni izskatām šo iespēju par uzņēmējdarbības atsākšanu, jo mums ir ļoti labi partneri, kas ir gatavi slēgt ilgtermiņa līgumus, un rūpnīca ar visām iekārtām ir ļoti labā stāvoklī,” paskaidroja Sviķis.

“Bau-how Baltic” ir 2007.gadā dibināts Norvēģijas “Bau-how” meitasuzņēmums, kura galvenie darbības virzieni ir būvniecības moduļu industriālā ražošana un to montāža, kas ietver arī projektēšanas un ēkas pabeigšanas darbus. Ventspilī moduļu konstrukcijas ēkas pamatā ražotas eksportam uz Skandināvijas valstīm un Lielbritāniju.

2010.gadā “Bau-how Baltic” apgrozījums sasniedza 3,63 miljonus latu, savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga 5,6 reizes un bija 4,182 miljoni latu, liecina datubāzē “Lursoft” publicētais uzņēmuma finanšu pārskats.

 

Avots:www.bizness.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *