Mežaparka estrādes iekštelpās tiks atklāta meža nozares izstāde “Koks ir Labs”

Vairāk nekā pusi Latvijas teritoriju aizņemošais mežs ir Latvijas nozīmīgākais dabiskais resurss, kura ekonomiskā, ekoloģiskā un emocionālā atdeve ir spēlējusi būtisku lomu gan tautas pašapziņas celšanā, gan valsts attīstībā. Lai uzsvērtu meža vērtību nozīmīgumu arī mūsu tehnoloģiskajā laikmetā, 2012.gadā Mežaparka estrādes iekštelpās tiks atklāta meža nozares izstāde, kurā tās apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar mežsaimniecības procesiem, sākot no koku stādīšanas un beidzot ar koksnes pārstrādi un izmantošanu sadzīvē.

Izstādes mērķis ir vienkāršā un viegli saprotamā veidā parādīt koksnes pielietojuma daudzveidību un veidot sabiedrības izpratni par ilgtspējīgas meža nozares attīstību, kas nav iespējama neievērojot visus meža dzīves ciklus.

Eksponāti veidoti tā, lai uzskatāmi parādītu kāda veida produkciju iespējams izgatavot no konkrētās sugas koka. Mēbeles izstādē tiek eksponētas imitējot to atrašanos dzīvoklī, mājā vai birojā, lai cilvēkiem rodas priekšstats kur ikdienā viņi katrs izmanto koksni un kur, iespējams, viņi koksni neizmanto, kaut varētu to darīt. Ar mežsaimniecības procesiem, kurus nav iespējams nodrošināt izstādes telpās varēs iepazīties video stendos. Ekspozīcija būs apskatāma gadu, iepriekš nosūtot savu pieteikumu uz e-pastu: koksirlabs@koksirlabs.lv

 

Avots:http://www.koksirlabs.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *