Granulu sistēmas izmantošana rada naudas ietaupījumu Vācijas mājsaimniecībās

Vācijas koka granulu ražotāju asociācijas (DEPV – Deutschen Energieholz- und Pellet-Verband) publicētā informācija rāda, ka vidējās granulu cenas 2011.gadā ir 233,26 EUR/t (tonnu). Asociācijas apkopotie dati uzrāda arī to, ka pēdējo desmit gadu laikā granulām raksturīgs prognozējams cenu kāpums. Laika periodā no 2002. līdz 2011.gadam vidējais cenas pieauguma temps bijis tikai 3,1%, bet šķidrajam kurināmajam šis temps bijs 9,5%.

Saskaņā ar DEPV cenu indeksu koka granulu cenas decembrī bija 236,42 EUR/tonnu, bet vidējā cena gadā ir 233,26 EUR/t, kur cenu kāpums ir neliels salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ( 2010: 225 EUR/t un 2009: 223 EUR/t). Koka granulas ir lētākais un videi draudzīgākais enerģijas veids, ko izmantot ēku apkurē, tādēļ patērētājiem vajadzētu apsvērt lēmumu par apkures katlu nomaiņu par labu granulām un jāņem vērā, ka publiskotai granulu cenai nav spekulatīvs raksturs. Faktiski granulas cena pēdējo desmit gadu laikā bieži uzvedas apgriezti naftas cenām, kā arī veikti nepārtraukti uzlabojumi, lai palielināt blīvumu granulās un to kvalitāti.

Kopš 2002.gadā Vācijā aktīvi tiek uzstādītas granulu apkures sistēmas. Pateicoties tam,saņemti rezultāti par ieguvumiem no šo sistēmu lietošanas. Rezultāti rāda, ka ģimenēm, kuras 2002.gada janvāri iegādājās granulu apkures katlus, šis ieguldījums ir bijis gana rentabls, t.i. vidējais ietaupījums gadā ir 625 EUR un 9,7 tonnas CO2. Rezultāti rāda, ka iegādātie koksnes granulu katli desmit gada laikā veiksmīgi noamortizējas dēļ zemām granulu cenām, kā arī to veiksmīgi stimulē valsts veicināšanas programma, kas piešķir minimālu dotāciju 2000 EUR apmērā sildītāju nomaiņai.

Neskatoties uz izdevīgo ieguldījumu ilgtermiņā, aktīva apkures sistēmas pārējai uz granulām nav vērojama, tādēļ plašsaziņas līdzekļos vajadzētu arvien vairāk izskaidrot patērētajiem par šādu iespēju un potenciālo ieguvumu nākotnē, t.sk. lielāks CO2 ietaupījums no šo moderno granulu apkures sistēmu izmantošanas.

 

Avots: www.depv.de

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *