Pēc ugunsgrēka līmēto brusu uzņēmums “Kontekss” spējis atjaunot darbību

Par spīti traģiskam ugunsgrēkam, SIA Kontekss ir spējis atjaunot darbību, saglabāt darba vietas un nepazaudēt produkcijas pircējus. Latvijas kokrūpniecības uzņēmuma SIA Kontekss īpašniekiem un darbiniekiem 2011. gads atmiņā paliks vēl ilgi – 18. martā traģiskā ugunsgrēkā nodega līmēto brusu ražotne un daļēji tika iznīcināts granulu cehs, aizraujot līdzi divu darbinieku dzīvības. Uzņēmums daudzus gadus veiksmīgi darbojies, līmētu koka brusu un masīvkoka plātņu ražošanā izmantojot bezzaru tehnologijas. Ražošanas procesā iegūtās sausās un tīrās zāģskaidas un ēveļskaidas uzņēmumā pārstrādā augstvērtīgās baltās kokskaidru apkures granulās. Pēc uzņēmuma īpašnieku sacītā, darbinieki un sadarbības partneri ir šī nelielā uzņēmuma lielākā vērtība. Pateicoties viņiem, kā arī bankas, līzinga iestādes un apdrošinātāja kopīgajam darbam un sapratnei, uzņēmums ir atjaunots un ražotne jau atkal darbojas ar pilnu jaudu. Neviens darbinieks netika atlaists un kopumā uzņēmumā šobrīd strādā 70 darbinieku, t.i. tikpat daudz, cik strādāja 2011. gada sākumā.

Pēc nelaimes gadījuma līmētās koka produkcijas ražotne nebija izmantojama bez vairāku iekārtu rekonstrukcijas un jauna aprīkojuma iegādes, tomēr produkcijas pasūtītāji šo faktu tikpat kā neesot izjutuši. «Pretimnākšana bija gan no Latvijas, gan arī Igaunijas kompānijām,» stāsta uzņēmuma pārstāvis. Viens no uzņēmuma produkcijas noņēmējiem – Igaunijas kompānija – Konteksa līmētās koka brusas izmanto savos koka izstrādājumos, kas pēc tam tiek eksportēti uz Skandināviju. Minētais sadarbības partneris Latvijas uzņēmumam piedāvāja neordināru risinājumu, proti, uz ziemeļu kaimiņvalsti vest sagataves un līmēt tās tur. «Tādējādi Kontekss darbinieki teju četrus mēnešus nakts maiņā sagataves līmēja Igaunijā,» norāda A. Eglītis. Pa dienu Igaunijas uzņēmums divās maiņās ražoja produkciju savām vajadzībām, bet trešajā – nakts maiņā – ražotne tika uzticēta Konteksa darba turpināšanai. «Agrāk būtu ilgi prātojis, vai es kādam citam savā ražotnē tā ļautu strādāt nakts maiņā,» uz jautājumu, vai pats būtu gatavs rīkoties līdzīgi Igaunijas uzņēmumam, atbild A. Eglītis.

Par notikušo nelaimes gadījumu ir ierosināts kriminālprocess. Pateicoties video novērošanas sistēmai, kas no dažādiem skatupunktiem bija ierakstījusi notikušo, izdevās pierādīt, ka nekādu darba drošības pārkāpumu nebija. Arī Valsts darba inspekcijas izpēte nekādus pārkāpumus nav konstatējusi, viņš norāda. Pēc ugunsnelaimes papildus esošajam standarta drošības aprīkojumam ir uzstādīta dzirksteļu detektēšanas un slāpēšanas iekārta.

SIA Konktekss līdzīpašnieks pozitīvi raugās uz 2012. gadu, taču atzīst, ka šobrīd ir ļoti piesardzīgs attiecībā uz jebkādām lielākām investīcijām uzņēmumā. 2011. gadā neto apgrozījums būs ap 1,3 milj. Ls. Normālā režīmā ražotne strādājusi vien janvārī, februārī, novembrī un decembrī. Ja tirgus būs labvēlīgs, uzņēmums cer, ka 2012. gadā apgrozījums varētu būt lielāks.

 

Avots: Avīze „Dienas bizness” Nr.238 29.12.2011.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *