Krievijā īsteno dažādus pretkorupcijas pasākumus nelikumīgai meža izmantošanai

Aug noziegumu skaits pēc Krievijas Federācijas Kriminālkodeksa pantiem: „Varas ļaunprātīga izmantošana”(285.p.), „Kukuļu došana”(291.p.), „Viltošana”(292.p.), „Krāpniecība”(159.p.), „Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana”(201.p.). Viena no korumpētām jomām ir valsts un pašvaldības mantas izmantošana. Tuvākajā laikā Novgorodas reģiona tiesai vajadzēs izskatīt pašvaldības darbinieka lietu par kukuļošanu 900 tūkst. rubļu (15 300LVL) apmērā, kur ieinteresētai personai piedāvāja dažus zemes gabalus Valdajas reģionā. Meža izmantošanas jomā tika konstatēti korupcijas noziegumi Novgorodas, Borovičas, Ļubitinas reģionps (iepriekšējo gadu tādi konstatēti netika).

„Uz doto brīdi netiek samazināti korupcijas faktori normatīvajos aktos un to projektos, kas tiek izdoti Novgorodas reģionā”- ziņo prokuratūrā. Veicot antikorupcijas ekspertīzi, prokurori atklāja 769 normatīvo tiesu aktu pārkāpumus valsts un pašvaldības institūcijās, kas ir divas reizes vairāk nekā pērn.

2011.gadā prokuroru uzraudzībā tika atklāti 4418 likumdošanas pārkāpumi. Pieauga tiesā iesniegto prasību skaits, kā rezultātā būtiski pieauga pie atbildības sauktu personu skaits. Veicot valsts un pašvaldību darbinieku pārbaudes par to ienākumiem un īpašumiem atklāti 628 pārkāpumi un iesniegti 79 iesniegumi, bet 159 valsts un pašvaldības darbinieku saukti pie disciplināras atbildības.

Sākot ar 2004.gadu 9.decembrī atzīmē ikgadējo Starptautisko dienu cīņā pret korupciju. Šajā diena ANO dalībvalstis informē sabiedrību par pretlikumīgu korupciju. Krievijas Federācijā pirmo reizi to apstiprināja prezidents Dmitrijs Medvedevs 2008.gada 31.jūlijā. Tā rezultātā 2008.gada 25.decembrī pieņema Krievijas Federiālo likumu „Par pretlikumīgu korupciju”. 2010.gada 13.aprīlī tiek apstiprināta Nacionāla stratēģija par pretkorupciju. Uz doto brīdi Krievijā ir izveidota likumdošanas bāze, kurā ir akcents vērsts uz dažādiem brīdināšanas pasākumiem. Pretkorupcijas likumu bloku iekļaujot normatīvos aktos, likvidē liekas barjeras mazajam un lielajam biznesam, vienlaicīgi pastiprina atbildību par korupcijas noziegumiem, tai skaita ir ieviests jauns soda apmērs par kuļudošanu, ņemšanu un starpniecību šādos noziegumos – līdzvērtīgs kukuļu summai.

 

Avots: http://lesomat.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *