“BioPure Energy” turpina izvērst Latvijā ražotu kokskaidu granulu tirdzniecību

Tos, kuri apkurei izmanto ekoloģiski tīru kurināmo, drīz pēc Jaunā gada gaida patīkams pārsteigums. Virtuālajā telpā durvis vērs videi draudzīgā kurināmā internetveikals Latvijā www.ekobe.lv. Veikala izveidotājs ir uzņēmums „BioPure Energy”, kura galvenais darbības virziens ir Latvijā ražotu kokskaidu granulu un citu biokurināmo eksports un piegāde visā Eiropā.  Viens no kurināmā veidiem, ko plašā izvēlē varēs iegādāties jaunajā internetveikalā, būs kokskaidu granulas. Šis produkts pēdējā laikā Latvijas tirgū kļuvis arvien pieprasītāks.

Kokskaidu granulas ir ekoloģiski tīrs biokurināmais, kuru plaši izmanto siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā. Biokurināmais ir CO2 neitrāls, jo tās ražošanai izmantotā biomasas izejviela augšanas laikā piesaista tādu pašu CO2 daudzumu, kāds tiek izdalīts produkta sadedzināšanas laikā.

„BioPure Energy” speciālisti norāda, ka produkta kvalitāte ir atkarīga no izmantotā izejmateriāla – skaidām – vai tās ir ar mizu, zariem, vai iegūtas no mizota materiāla. Tāpat kvalitāti raksturos tas, cik liels pelnu saturs veidosies, sadegot granulām, no granulās esošā mitruma (mitrumam jābūt 8 – 9% robežās, ja mazāks, granula var drupt), izdalītās siltumenerģijas daudzuma un bēruma blīvuma (svars uz vienu m3). „BioPure Energy” piedāvā trīs veidu kokskaidu granulas: eko kvalitātes granulas, augstākās kvalitātes granulas un industriālās kvalitātes granulas.

Eko kvalitātes granulas tiek ražotas no kvalitatīvas izejvielas, kur skaidām  tiek pieļauts neliels procents lapu koku skaidas un mizas piejaukums. Granulām ir pelēkbrūna koka krāsa, tās ir tīras, patīkami smaržojošas un gludas ar spīdumu. Šīs granulas ir īpaši piemērotas privātmājās, kur izmanto granulu apkures katlus, un iegādājamas par vidusmēra cenu. Augstākās kvalitātes granulas tiek ražotas no augstākās kvalitātes izejvielām. Skaidas iegūtas no mizotu baļķu zāģskaidām un ēveļskaidām, kas visā piegādes procesā no kokzāģētavas līdz granulu ražotnei netiek piesārņotas ar tādiem piemaisījumiem kā smiltis, dubļi u.c., turklāt skaidas tiek uzglabātas atsevišķi. Kurinot ar šāda veida granulām, to pelnu saturs ir viszemākais no visiem trim piedāvātajiem veidiem – līdz 0.5%.  Šīs granulas ir ieteicamas privātmāju apkurei, taču to cena ir augstāka. Industriālās kvalitātes granulām tiek garantētas granulu mehāniskās un ķīmiskās īpašības, kā arī augsta siltumspēja. Šis granulu veids paredzēts lieljaudas apkures ierīcēm, un, atšķirībā no abiem pārējiem granulu veidiem, tās veido lielāku pelnu saturu – vairāk nekā 1%.

Kokskaidu granulas izmanto speciālajos granulu apkures katlos, kas būtībā ir automatizēta sistēma.

Otra priekšrocība – videi draudzīgs kurināmais par izdevīgu cenu. Piemēram, jaunākie statistikas dati liecina, ka patlaban kurināt ar kokskaidu granulām kļuvis izdevīgāk nekā ar dabasgāzi. Protams, pie noteikuma, ja apkures sistēma ir izveidota pareizi, ēka ir atbilstoši siltināta, kā arī cenu ietekmē kurināšanas intensitāte.

Privātmāju lietošanai granulas iegādājamas 15kg (6mm) un 16 kg (8mm) fasējumā plastmasas iepakojumā. Vienīgais uzglabāšanas nosacījums – granulām nedrīkst piekļūt mitrums, tālab tās nedrīkst turēt tiešā saskarē ar zemi un zem klajas debess.

 

Avots:www.building.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *