Valmieras muzejā apskatāma informatīvi izglītojoša izstāde par medību tradīcijām Latvijā

Līdz 2012.gada 31.martam Valmieras muzejā var apmeklēt izstādi „Latviešu medību tradīcijas”, kurā var uzzināt, ar kādiem ieročiem un paņēmieniem medīja mūsu senči, kādi zvēri dzīvojuši Latvijas teritorijā daudzus gadsimtus atpakaļ un kādi dzīvnieki un putni mīt mūsu mežos, pļavās vēl šodien. Tāpat iespējams ieraudzīt mamuta līdzgaitnieku, kas sastopams galējos arktiskajos apgabalos, kā arī uzzināt, kādus zvērus medī dažādās Eiropas un Āfrikas valstīs. Izstādes apmeklētāji varēs iegūt informāciju arī par briežu dārziem un mednieku labākajiem palīgiem – medību suņiem.

Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma pastāstīja, ka izstāde „Latviešu medību tradīcijas” iekārtota Valmieras muzeja Izstāžu nama velvju zālēs, kopumā astoņās telpās. Gan lielos, gan mazos apmeklētājus gaida tikšanās Senajā alā, Vilku gāršā, pie Pīļu dīķa, Ieroču zālē, Safari zālē, Trofeju kabinetā, Mednieka bibliotēkā un Taksidermijas darbnīcā. Izstādē ikvienu gaida erudīcijas uzdevumi, piemēram, kažokādu atpazīšana, putnu balsu klausīšanās un mīklu risināšana.

„Jau pirms vairākiem miljoniem gadu uz vienas takas sastapās pirmatnējie cilvēki, putni un dzīvnieki. Cilvēces medību vēsture ir tikpat sena. Pirmie ieroči bija šķēpi, loki, bultas, izmantoja cilpas un bedres. Pirms medībām senie cilvēki aizlūdza dievus, lūdzot veiksmi medībās, vēlāk par medību aizbildni kļuva sengrieķu dieviete Artemīda. Laika gaitā mainījušies dzīvnieki, kas apdzīvoja tagadējo Latvijas teritoriju, mainījušies ieroči un metodes, medību paņēmieni, vienīgi saglabājies gēns, kas liek iziet uz senās medību takas,” stāsta Iveta Blūma.

Izstāde tapusi sadarbībā ar medniekiem, kolekcionāriem, Vidzemes un Rīgas muzeju kolēģiem un Latvijas Safari klubu.

 

Avots:www.valmiera.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *