ASV uzņēmums “Enviva” turpina palielināt koksnes granulu eksportu uz Eiropu

Starptautiskajā tirgū pieprasījums pēc enerģijas, kas ražota no atjaunojamiem energoresursiem turpina palielināties, tāpēc viens no vadošajiem koksnes granulu un šķeldu ražotājiem ASV – Enviva LP („Enviva”) atvērusi Virdžīnijas ostas terminālu, no kura 31.decembrī uz Eiropu nosūtīta pirmā industriālās kvalitātes granulu krava 28 000 tonnu apjomā.

Pēdējā paneļa diskusijas tēma Ziemeļamerikas Biomasas granulu eksporta konferencē, kas norisinājās 8.-9.septembrī Ņūorleānā, bija ātri pieaugošais koksnes granulu tirgus un tā ilgtspējīgas attīstības nozīmība. “Koksnes granulas ir nepārprotami perspektīvs produkts”, savā ziņojumā sacīja koksnes produktu ražošanas uzņēmumu grupas The Westervelt Co. pārstāvis. Tāpēc kompānija plāno paplašināties un uzsākt koksnes granulu ražošanu no mežizstrādes blakusproduktiem, apsaimniekojot īpašumā esošos 520 000 akru meža zemes, kā arī no koksnes atlikumiem kompānijai piederošajās kokzāģētavās. Eksportam uz Eiropu The Westervelt Co. plāno ik gadu saražot 1 miljonu tonnu koksnes granulu. Šīs ieceres īstenošanos veicina ātri pieaugošais industriālo koksnes granulu tirgus Eiropā. Arī Āzijā šai tirgū vērojamas pozitīvas iezīmes, kamēr pašmāju tirgū bez valdības atbalsta granulu patēriņš vairs praktiski nepieaug.

Neskatoties uz šīs industrijas potenciālu, konferences laikā atzīts, ka granulu tirgus joprojām ir nepastāvīgs un neprognozējams, jo to ietekmē ļoti daudzi dažādi faktori, tostarp notikumu pavērsieni enerģētikas, celulozes un papīra ražošanas sektoros. Tāpat pretestība turpinās no vides pārstāvju puses, kas acīmredzot ir vāji informēti par nozarē notiekošo. Turklāt vides organizācijas ir vairāk finansiāli atbalstītas un vienotākas savā nostājā nekā granulu ražotāji.

Uzņēmums „Enviva” biznesa paplašināšanās plāna ietvaros uzsācis ražošanu jaunajā granulu rūpnīcā Ziemeļkarolīnā, ar jaudu 350 000 tonnu gadā, un turpina otras granulu rūpnīcas būvniecību, kurā tiks saražoti līdz 400 000 tonnu koksnes granulu gadā. Eksporta apjomu palielināšanai uz Eiropu, „Enviva” plāno uzcelt koksnes granulu rūpnīcu arī Virdžīnijā, ar jaudu 454 000 tonnu gadā, kuru ekspluatācijā varētu laist jau 2013.gada pirmajā pusē. Šo projektu veiksmīgas īstenošanas rezultātā kopējā uzņēmuma koksnes granulu ražošanas jauda sasniegs 1,5 miljonus tonnu, padarot to par lielāko šī produkta ražotāju ASV.

 

Avots: http://www.envivabiomass.com/news-events/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *