IKEA zīmola mēbeļu veikali varētu ienākt arī Latvijas tirgū

Islandes uzņēmēji, kas Lietuvā gatavojas atvērt Zviedrijas mēbeļu un mājsaimniecības preču koncerna „Ikea” zīmola veikalu, nolēmuši darbību sākt arī Latvijas un Igaunijas tirgos, vēsta laikraksts “Äripäev”.

Pirms gada “Ikea” preses pārstāvis laikrakstam pavēstīja, ka kompānija neplāno atvērt veikalus Latvijā vai Igaunijā, taču atzina, ka varētu sasniegt Lietuvas tirgu 3 – 4 gadu laikā. Šobrīd ir skaidrs, ka nākamajā pavasarī netālu no Viļņas lidostas tiks uzsākta „Ikea” zīmola veikala celtniecība. Jau ziņots, ka investīcijas lielākā mēbeļu tirdzniecības kompleksa izbūvē Baltijā varētu sasniegt 47 miljonus eiro.

Pēc darbības izvēršanas Lietuvā „Ikea” tagad vēlas paplašināties arī Latvijā un Igaunijā, tiesa gan – ne tieši pēc kompānijas iniciatīvas, bet gan pateicoties divu Islandes uzņēmēju – brāļu Sigurdura un Jona Palmasonu – uzņēmībai. Abu uzņēmēju preses pārstāve „Äripäev” apstiprināja, ka viņi plāno darbību uzsākt arī Latvijas un Igaunijas tirgos.

“Pēc Lietuvas veikala veiksmīgas atvēršanas nākamais solis ir atvērt veikalus kaimiņos esošajā Latvijā un Igaunijā,” sacīja pārstāve.

2010.gadā IKEA ieņēmumi veidoja vairāk nekā 23 miljardus eiro, 2011.gadā plānotie ieņēmumi ir 26 miljardi eiro. Šobrīd veikalu tīklā IKEA ietilpst vairāk nekā 300 mēbeļu veikali  41 pasaules valstī.

 

Avots:www.financenet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *