Krievijā saražoto kurināmo šķeldu apjoms gandrīz divkāršojies

Aizvadītajā gadā Krievijā saražoto kurināmo šķeldu apjoms sasniedza 200 000 kubikmetrus, liecina Krievijas statistikas biroja „Rosstat” dati. Salīdzinājumā ar 2010.gadā saražoto apjomu, pieaugums ir ievērojams. Pēc oficiālajiem statistikas datiem, saražoto šķeldu apjoms gada laikā gandrīz divkāršojies.

Visvairāk kurināmās šķeldas saražots Karēlijā un Arhangeļskas apgabalā. Ražošanas apjomu palielināšanās Krievijas ziemeļrietumos skaidrota ar lielāku šī biokurināmā eksportu uz Eiropu. Piemēram, Somija, kas agrāk daļu no Krievijā iepirktās apaļkoksnes izmantoja enerģētikā, līdz ar paaugstināto muitas nodevu ieviešanu, koksnes importu no Krievijas samazināja un sāka kāpināt biokurināmā un celulozes šķeldas importa apjomus.

Šobrīd netālu no Krievijas robežas atrodas vairākas somu katlu mājas, kurās tiek izmantotas Karēlijā vai citos Krievijas reģionos ražotās šķeldas. Attiecīgās produkcijas piegādes attālums ir 80 – 300 km atkarībā no cenas. Tā kā Somijas enerģētikas kompānijas maksā vairāk nekā vietējās municipalitātes, šķeldu eksports ir izdevīgāks, un vietējā tirgū pierobežas rajonos vērojams šī biokurināmā deficīts.

Par šķeldu importa pieaugumu no Krievijas liecina arī Somijas statistika. 2009.gadā apaļkoku eksports no Krievijas uz Somiju samazinājās tieši divas reizes. Tai pašā laikā šķeldas (kurināmās un celulozes) imports Somijā gandrīz divas reizes palielinājies. Saskaņā ar Somijas mežzinātnes institūta „Metla” sagatavoto informatīvo pārskatu „Finish Forest Sector Outlook 2010-2011″, uz Somiju 2011.gadā no dažādām valstīm eksportēti gandrīz 5 miljoni kubikmetru šķeldas. Un 2012.gadā pieprasījums pēc kurināmās koksnes Somijā turpinās palielināties, patēriņam sasniedzot 8 miljonus kubikmetru gadā.

 

Avots:http://ru3.infobio.ru/news/1384.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *