LVM rīkotie vides izglītības kursi šogad guvuši vēl lielāku pedagogu atsaucību

Jaunā gada pirmā nedēļa Latvijas pedagogiem sākās ar AS „Latvijas valsts meži” rīkotajiem vides izglītības kursiem. Par spīti vēsajam un mitrajam laikam, pedagogi neslēpa savas pozitīvās emocijas un atzina, ka iegūtā informācija un pieredze viņiem noteikti noderēs darbā ar izglītojamajiem.

Divpadsmit stundu tālākizglītības kursi “Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” notiek jau otro reizi – pirmajos kursos 2011. gada skolu rudens brīvlaikā piedalījās 132 skolotāji no visas Latvijas. Interese ir augusi un šoreiz kursos piedalījās jau 165 skolotāji.

Pirmo dienas daļu kursu dalībnieki pavadīja „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtā” (MeKA), bet otro – ekspedīcijā AS „Latvijas valsts meži” Zemgales mežsaimniecībā.

Pedagogi atzinuši, ka kursi ir ļoti interesanti, vispusīgi un ar vērtīgu informāciju. Iegūtas jaunas teorētiskās zināšanas un pozitīvi novērtētas daudzās praktiskās nodarbības. Interesi piesaistīja arī kokapstrādes tehnoloģijas un laboratorijās notiekošais. Tāpat katram bija iespēja izmēģināt, kā ir vadīt mežsaimniecības tehniku. Tiesa gan, tikai uz simulatora.

Kursu mērķis ir veicināt vides izglītībā iesaistīto pedagogu profesionālo kompetenci darbā ar skolēniem par mežu, meža vērtībām un apkārtējās vides jautājumiem vides izglītības vadlīnijās un pamatizglītības standartā izvirzīto mērķu sasniegšanai vispārējā izglītībā.

Organizatori paļaujas uz augošo interesi un nākošo reizi cer uzņemt vēl vairāk skolotājus no visas Latvijas.

 

Avots:www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *