Kanādas uzņēmums “Canfor” Britu Kolumbijā nolēmis slēgt divas rūpnīcas

Šādu lēmumu uzņēmuma vadība pamatojusi ar valdošo situāciju ASV mājokļu tirgū un vājo māju būvniecības aktivitāti, kādēļ zāģmateriālu noiets vietējā tirgū joprojām ir zems, neļaujot paaugstināt arī saražotās produkcijas pārdošanas cenas.

Kokzāģētavu „Rustad” Kanādas uzņēmums iegādājās 1999.gadā, kur zāģmateriāli ražoti līdz 2009.gadam. ASV 2008.gada finanšu krīzes un mājokļu tirgus sabrukuma ietekmē krasi samazinoties pieprasījumam pēc zāģmateriāliem, uzņēmums ražotnes darbību uz nenoteiktu laiku pārtrauca. Kopumā šai kokzāģētavā zāģmateriāli tika ražoti 62 gadus. Savukārt 2004.gadā iegādātās „Tackama” saplākšņu rūpnīcas slēgšanas iemeslus uzņēmums neatklāj. Atzīmēts, ka 2004.gadā „Tackama” bija Britu Kolumbijas lielākā saplākšņu rūpnīca. „Canfor” vadība atzinusi, ka veicamie kapitālieguldījumi „Rustad” rūpnīcā nepieciešamās konkurētspējas sasniegšanai pasaules tirgū ir pārāk augsti, tāpēc pieņemts lēmums trīs gadu laikā 300 miljonus dolāru investēt citos, krietni perspektīvākos uzņēmuma ražošanas objektos.

Pēc 2011.gada otrajā ceturksnī gūtiem ienākumiem 26,2 miljonu dolāru apjomā, trešo ceturksni  „Canfor” noslēdza ar 9,6 miljonus dolāru lieliem neto zaudējumiem. 2010.gada trešajā ceturksnī uzņēmuma neto ienākumi (net income) sastādīja 37,2 miljonus dolāru. Kopējie uzņēmuma gūtie neto ienākumi pirmajos trīs ceturkšņos bija 48,9 miljoni dolāru, kas ir par 67,5 miljoniem dolāru jeb 58% mazāk nekā 2010.gada attiecīgajā laika periodā. Salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni, trešajā ceturksnī samazinājās arī uzņēmuma produkcijas pārdošanas apjomi – par 2,8% sastādot 602,1 miljonu dolāru, un EBITDA (peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas) – par 18,6% sastādot 54,4 miljonus dolāru.

Ziemeļamerikas zāģmateriālu tirgū aizvadītā gada trešajā ceturksnī pieprasījums saglabājās vājš, atspoguļojot valdošo situāciju ASV ekonomikā un mājokļu tirgū. Savukārt Kanādā, palielinoties dzīvojamo māju būvniecības aktivitātei, zāģmateriālu patēriņš pieauga. Salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni par 5% un salīdzinājumā ar 2010.gada attiecīgo periodu par gandrīz 70% pieauga arī zāģmateriālu piegādes apjomi uz ārpus Ziemeļamerikas valstīm, galvenokārt, pateicoties tālākam pieprasījuma pieaugumam Ķīnā un stabilam patēriņam Japānā un Korejā. Kopumā pirmo trīs ceturkšņu laikā uz ārpus Ziemeļamerikas valstīm izvesto „Canfor” zāģmateriālu īpatsvars pieauga līdz 34% no realizējamā apjoma. Zāģmateriālu sektorā uzņēmuma EBITDA trešajā ceturksnī sastādīja 9,7 miljonus dolāru, kas ir tikpat, cik otrajā ceturksnī, savukārt celulozes un papīra produkcijas sektorā šis finanšu rādītājs samazinājās par gandrīz 12 miljoniem dolāru. Nedaudz mazāka peļņa gūta arī plātņu sektorā. Operatīvie zaudējumi zāģmateriālu sektorā trešajā ceturksnī atkal sasniedza 11,7 miljonus dolāru, kopējam operatīvo zaudējumu apmēram šai sektorā trīs ceturkšņu laikā sastādot 25,1 miljonu dolāru.

„Canfor” ir vadošais integrētais koksnes produktu ražošanas uzņēmums Britu Kolumbijā, kas pamatā nodarbojas ar skujkoku zāģmateriālu un OSB plātņu ražošanu. Ik gadu uzņēmumam piederošajās rūpnīcās tiek saražoti aptuveni 11,8 miljoni kubikmetru zāģmateriālu, ap 240 tūkstoši kubikmetru saplākšņa un 885 tūkstoši kubikmetru OSB plātņu. Uzņēmumam pieder arī 50,2% „Canfor Pulp Limited Partnership” akciju, kas ir lielākais balinātās īsšķiedras krafta celulozes ražotājs Ziemeļamerikā un trešais lielākais pasaulē.

 

Avots:http://www.canfor.com/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *