Ar noteikumu grozījumiem tiks pilnveidota Kompetences centru atbalsta programma

Lai novērstu riskus un bažas par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļu izlietojumu Kompetences centru atbalsta programmā, Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta (MK) „Noteikumos par darbības programmas „Uzņēmējdarbība un inovācijas” papildinājuma 2.1.2.1.1. apakšaktivitātē „Kompetences centri””. MK noteikumu grozījumi tiek skaņoti ar ES fondu vadošo iestādi – Finanšu ministriju (FM), lai pēc divām nedēļām iesniegtu tos izskatīšanai Ministru kabinetā.

„Kompetences centru programma ir viena no nedaudzajām Eiropas Savienības struktūrfondu programmām, kurā tiešām varam runāt par investīcijām, nevis tikai līdzekļu apguvi. Tās ir investīcijas inovācijās, Latvijas spēcīgāko un konkurētspējīgāko uzņēmumu un zinātnes institūtu sadarbībā, lai Latvijā radītu un ražotu jaunus produktus un pakalpojumus. Ikvienas investīcijas ir saistītas ar risku un arī šī programma nav izņēmums. Tāpēc visām iesaistītajām pusēm būtu jāstrādā uz to, lai minimizētu riskus, un vienlaikus nodrošinātu uz inovācijām vērstu aktivitāšu atbalstu,” uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Balstoties uz Revīzijas iestādes konstatētajiem trūkumiem Kompetences centru aktivitātes īstenošanā, EM piedāvātie grozījumi MK noteikumos paredz pārbaudes veikt arī uz vietas pie kompetenču centru dalībniekiem (īpašniekiem). Tas nodrošinās procesa caurskatāmību un padarīs kontroles iedarbīgākas. Tāpat EM rosina noteikt speciālas prasības kompetenču centru veiktajiem iepirkumiem. Tiek piedāvāts arī paredzēt mehānismu, kā Kompetenču centru darbinieki var veikt pētījumus uz savām iekārtām, to darbiniekiem un radītos patentus iegūt savā īpašumā.

Saskaņā ar Finanšu ministrijas (FM) uzdevumu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) no decembra beigām ir apturējusi Kompetences centru apakšaktivitātes ieviešanu līdz atbilstošu MK grozījumu veikšanai. Kopš tā brīža EM ir vairakkārt tikusies gan ar LIAA un FM, gan arī kompetences centru pārstāvjiem, lai aktivitātes īstenošanu varētu atjaunot un novērstu riskus, uz ko savā pārbaudē norādījusi Revīzijas iestāde.

 

Avots: www.em.gov.lv

Valsts atbalsta programma “Kompetences centri”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *