“Ideju mežs” turpina sabiedrību iepazīstināt ar inovatīviem koksnes produktiem

No bērza saplākšņa var ražot arī vēl nebijušu inovatīvu produktu – skimborda dēļus. Par to, kādu izstrādājumu no bērza saplākšņa spēj saražot Rīgā strādājošais SIA “Troja”, varēs redzēt ceturtdien, 19. janvāra, vakarā, LNT kanālā raidījumā Tautas balss un 20. janvāra DB rubrikā Ideju mežs, kas top DB sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu Ražots Latvijā un AS “Latvijas valsts meži”. Tas ir nākamais materiāls šajā rubrikā, kurā tā veidotāji vēlas parādīt sabiedrībai dažādus interesantus un inovatīvus produktus, ko Latvijā strādājošie uzņēmēji spēj ne tikai saražot, bet arī virzīt tirgū.

Koncerna “Latvijas Finieris” uzņēmums “Troja” skeitparku rampu ražošanai pievērsās jau pirms vairākiem gadiem, un nedaudz vēlāk sāka attīstīt arī skrituļdēļu ražošanu. Savukārt pērn uzņēmums pēc vairāku entuziastu ierosinājuma pievērsās Latvijā iepriekš tikai šauram lokam zināmo skeitborda dēļu izgatavošanai. 2012.gadā jaunais produkts ar zīmolu Kaiya tiks reklamēts tūrisma un atpūtas izstādēs gan ārzemēs, gan arī Latvijā.

Skimborda dēļus izgatavos no bērza saplākšņa un kompozītmateriāliem, lai nodrošinātu augstākus izturības rādītājus kā augstākās klases sporta inventāram, kas tiek izgatavots no Kanādas kļavas. SIA “Troja” valdes loceklis Jānis Biķis ir pārliecināts, ka šo produktu eksports uz Eiropas valstīm būs veiksmīgs. Turklāt tas ir samērā jauns produkts ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, jo šis sporta veids – skimošana, kas atgādina slīdēšanu ar skrituļdēli, tikai ne pa cietu virsmu, bet seklu ūdeni, – Eiropā vēl nav tik plaši pieejams kā skimborda dzimtenē Amerikā.

 

Avots: “Dienas Bizness” (19.01.2012)

www.la.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *