Koka paneļu māju ražotājs “Husvik” noslēdz vēl vienu veiksmīgu gadu

Siguldas novada Mores koka paneļu māju ražošanas uzņēmuma SIA „Husvik” apgrozījums 2011.gadā sasniedza 3,86 miljonus latu, kas salīdzinājumā ar 2010.gadu ir par 48,5% vairāk.

Pagājušā gadā „Husvik” produkcijai arī piešķirts SINTEF sertifikāts, kas apliecina, ka produkcijas atbilstību visiem Norvēģijas būvnormatīviem, un kopumā piegādātas 48 mājas: 20 daudzdzīvokļu un rindu mājas (60 dzīvokļi), 28 privātmājas un vairākas garāžas projektiem Norvēģijā. „Fornebū ir lielākais nekustamā īpašuma projekts Norvēģijā – bijušās Oslo lidostas teritorijas apbūve. Pēc veiksmīgās sadarbības pagājušajā gadā „Husvik” turpinās piegādes arī nākamajam projekta attīstības posmam 2012.gadā,” skaidro „Husvik” pārstāve Ilona Fedosejeva.

2011.gada nogalē „Husvik” parakstīja sadarbības līgumu par piegādēm vienam no lielākajiem Norvēģijas būvuzņēmumiem „AF Gruppen”, kura gada apgrozījums pārsniedz 500 miljonus latu un darbinieku skaits – 2500. Parakstītais sadarbības līgums paredz vairāku papildus līgumu noslēgšanu par ārsienu piegādēm daudzdzīvokļu mājām trim lieliem projektiem – kopumā deviņām ēkām ar kopējo elementu apjomu 25 000 kvadrātmetru. Ārsienu konstrukcija tika speciāli izstrādātas saskaņā ar klienta norādījumiem, lai tās atbilstu projektu energoekonomiskajām prasībām. Pirmās piegādes projektam Lillohāgenā sāksies martā, maijā – projektam Kvernbienā un augustā – projektam Rolfsbukta Kanalbigā. Uzņēmumam ir vairāki pasūtījumi arī Latvijā. Šovasar „Husvik” plāno uzbūvēt energoefektīvu privātmāju arī Rīgā – Ķīpsalā, 300 kvadrātmetru platībā. Tās nodošana paredzēta septembrī. Parakstīts sadarbības līgums arī par privātmāju un rindu māju piegādi 2012.gadā projektam Babītē.

Pērn „Husvik” ražotne sāka darbu trīs maiņās, piedāvājot 25 jaunas darba vietas, līdz ar to kopumā nodarbinot 96 darbiniekus. Arī šogad uzņēmums plāno palielināt darbinieku skaitu un piedāvāt līdz pat 40 jaunas darba vietas gan namdariem, gan inženieriem. Šogad uzņēmums plāno kāpināt apgrozījumu vēl par 20%. Ja attīstības un tirgus pieauguma tempi saglabāsies, 2013.gadā paredzēts palaist arī jaunu ražošanas līniju, atklājis „Husvik” valdes loceklis Ilmārs Samsonovs.

Piecu gadu laikā uzņēmums piegādājis mājas 130 dažādiem projektiem Norvēģijā. Līdz šim lielākie „Husvik” realizētie projekti Norvēģijā ir pieci bērnudārzi Oslo, četrstāvu viesnīca, 30 atsevišķu ēku projekti Oslo priekšpilsētā Nesojā un citas privātas un publiskas celtnes.

 

Avots: www.husvik.lv

www.apollo.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *