Parakstīta vienošanās par ekonomisko sadarbību ar Kirovas apgabalu Krievijā

Šī gada 18.janvārī, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Jura Pūces darba vizītes laikā Krievijā, noslēgta vienošanās par ekonomisko sadarbību starp Latvijas Republikas Ekonomikas ministriju un Kirovas apgabala valdību Krievijas Federācijā, kas pavērs plašākas iespējas abu valstu ekonomisko un tirdzniecības sakaru attīstībai, kā arī savstarpējās sadarbības veicināšanai.

Darba vizītes Maskavā ietvaros EM valsts sekretārs J.Pūce tikās ar Latvijas – Krievijas Starpvaldību komisijas Reģionālās sadarbības darba grupas līdzpriekšsēdētāju, Krievijas Reģionālas attīstības ministrijas Starptautisko sakaru un pierobežu sadarbības attīstības departamenta direktoru Aleksandru Cibuļski. Tikšanās laikā amatpersonas atzina, ka Latvijas – Krievijas Starpvaldību komisijas ietvaros izveidotā Reģionālās sadarbības darba grupa (RSDG) ir svarīgs instruments abu valstu reģionu sadarbības sekmēšanai, kuras ietvaros risināt aktuālos sadarbības jautājumus. Savukārt, apmeklējot Kirovas apgabalu, J.Pūce tikās ar apgabala gubernatoru Ņikitu Belihu. Tikšanās laikā parakstīta vienošanās par ekonomisko sadarbību starp Latvijas Ekonomikas ministriju un Kirovas apgabalu Krievijā. Sarunās amatpersonas pauda gandarījumu par noslēgto līgumu, kas pavērs jaunas iespējas abu valstu uzņēmēju, institūciju un organizāciju sadarbībai. Šis līgums būs divpusējo ekonomisko sadarbību regulējošā vienošanās, kas aptvers sadarbību tādās jomās kā kokapstrādes rūpniecība, būvniecība un būvniecības materiālu ražošana, agrāri rūpnieciskais komplekss, pārtikas produktu tirdzniecība un ražošana, tūrisms, mašīnbūve, loģistika, informācijas tehnoloģijas, vieglā rūpniecība, kā arī citās jomās. Tāpat EM valsts sekretārs tikās arī ar Kirovas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem. Tikšanās laikā pārrunātais apliecina interesi par Latvijas uzņēmēju piedāvātajiem produktiem un pakalpojumiem, īpaši kokapstrādes, mašīnbūves, pārtikas rūpniecības, loģistikas, energoefektivitātes un būvniecības jomā.

Latvijas ārējās tirdzniecības apjomi ar Krieviju ar katru gadu pieaug un pastāv potenciāls tirdzniecības paplašināšanai arī nākotnē. 2011.gada 1.pusgadā tirdzniecības apgrozījums ar Krieviju sasniedza 1050,7 milj. EUR (par 36,0% vairāk nekā 2010.gada 1.pusgadā), no tā eksports – 516,3 milj. EUR un imports – 534,3milj. EUR. Preču eksports ar Krieviju sasniedza 406,6 milj. EUR (+43,3%), savukārt imports – 480,1milj. EUR (+28,5%). 2010. gadā Krievija pēc kopējā tirdzniecības apgrozījuma bija 2. lielākais Latvijas tirdzniecības partneris. Kopējais tirdzniecības apgrozījums 2010.gadā sasniedza 1895,1 milj. EUR (par 34,6% vairāk nekā 2009.gadā), no tā eksports – 926,1 milj. EUR un imports – 969,1 milj. EUR. Preču eksports ar Krieviju sasniedza 716,9 milj. EUR (+59,1%), savukārt imports – 858,9 milj. EUR (+ 19,4%).

Saskaņā ar CSP datiem, meža nozares produkcijas eksports no Latvijas uz Krieviju 2010.gadā sastādīja 37,7 milj. LVL (+82%), kas ir 7,52% no kopējā preču eksporta uz Krieviju, savukārt imports – 20,0 milj. LVL (+16,2%), kas ir 3,33% no kopējā Krievijas preču importa Latvijā.

Līdz šim jau ir noslēgtas Ekonomikas ministrijas vienošanās par ekonomisko sadarbību ar Karēlijas, Baškortostānas un Čuvašijas republikām, Omskas, Vologdas un Pleskavas apgabaliem, kā arī turpinās darbs pie līgumu projektu saskaņošanas ar citiem Krievijas reģioniem – Ivanovas, Kalugas un Jaroslavļas apgabaliem.

 

Avots:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *