SIA “Troja” plāno kāpināt apgrozījumu un četrkāršot investīcijas ražošanā

2011.gadu SIA “Troja” noslēdza ar aptuveni 11,9 miljonu latu lielu apgrozījumu, kuru 2012.gadā plānots palielināt līdz 12,55 miljoniem latu. Šogad plānots investēt arī nedaudz vairāk par 650 tūkstošiem latu, savukārt pērn ieguldīti tikai aptuveni 157 tūkstoši latu.

“Trojas lielākais ienākumu avots ir klientu vajadzībām piegriezta bērza saplākšņa ražošana, taču pakāpeniski tiek strādāts, lai palielinātu dažādu saplākšņa izstrādājumu ražošanu ar iespējami augstāku pievienoto vērtību,” uzsver uzņēmuma projektu vadītājs Klāvs Lepsis. Viņš norāda, ka no bērza saplākšņa tiek ražotas arī skeitparku rampas, paši skrituļdēļi, kā arī ceļazīmes, kuriem lielākais pasūtītājs ir mazās Latvijas pašvaldības.

2009.gadā SIA “Troja” neto apgrozījums salīdzinājumā ar 2008.gadu samazinājās gandrīz uz pusi, sastādot 6,69 miljoni latu, savukārt 2010.gadā apgrozījums kāpināts līdz 8,87 miljoniem latu (+33%) un tīrā peļņa gūta 0,47 miljonu latu apmērā. “Trojas” produkcijas lielākais noiets ir Vācija – 32%, kam seko Itālija ar 13%, Zviedrija ar 11% un Francija ar 10%. Uzņēmuma produktu eksports notiek caur AS “Latvijas Finieris” tirdzniecības meitas kompānijām ārzemēs.

Jau ziņots, ka koncerna “Latvijas Finieris” uzņēmums “Troja” pēc vairāku entuziastu ierosinājuma aizvadītajā gadā pievērsās Latvijā līdz tam tikai šauram lokam zināmo skimborda dēļu izgatavošanai. 2012.gadā šis jaunais produkts ar zīmolu “Kaiya” tiks reklamēts tūrisma un atpūtas izstādēs gan ārzemēs, gan arī Latvijā. “Plāns ir šogad vidēji mēnesī saražot vairākus simtus skimbordu, taču to ražošanas apjoms var būt arī lielāks,” stāsta K. Lepsis. Lai iepazīstinātu ne tikai potenciālos skimbordistus, bet arī dažāda mēroga sporta un atpūtas preču tirgotājus Eiropā, jau janvāra beigās paredzēts ar jauno produktu piedalīties izstādē Vācijā. „Konkurenti, protams, ir, taču ir dažādas šo skimborda dēļu klases, raugoties gan no kvalitātes un cenas, gan arī no šo produktu nodilumizturības viedokļa. ” Eiropā viena augstākās kvalitātes un tehnoloģiski labākā skimborda dēļu vidējā cena svārstās 130 – 140 latu robežās, savukārt Latvijas uzņēmuma ražotie dēļi veikalos varētu maksāt ievērojami lētāk, turklāt to kvalitāte un īpašības neatpaliktu no labāko skimbordu ražotāju izstrādājumiem. Būtiskākā atšķirība, pēc Lepša sacītā, ir pamatmateriālā – “Trojas” ražotajam pamatā ir bērza saplāksnis, savukārt konkurentiem – Kanādas kļava. “Atsevišķs stāsts ir par Polijā esošajiem skimborda dēļu ražotājiem, kuri gan izmanto bērza saplāksni, tomēr atšķirībā no “Trojas” to abas puses nepārklāj ar plastikātu, ne arī ar speciālu gumiju, kur turēties ar kājām uz šī dēļa.” Plastikāta kārta skimborda dēlim nodrošina nodilumizturību un visu konstrukciju dara atsperīgāku, kas ir īpaši būtiski, jo skimošana notiek piekrastē, kur ir smiltis.

 

Avots: “Dienas Bizness” (20.01.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *