Uzņēmumi prognozē, ka ekonomikas lejupslīde šogad pastiprināsies

Gandrīz puse jeb 48% uzņēmumu vadītāju visā pasaulē uzskata, ka ekonomikas lejupslīde nākamajos 12 mēnešos pastiprināsies, liecina auditorkompānijas «PricewaterhouseCoopers» (PwC) 15.ikgadējās aptaujas «Global CEO Survey» rezultāti. Tikai 15% respondentu izteica pārliecību, ka situācija pasaules ekonomikā uzlabosies.

«Uzņēmumu vadītāju pārliecība ir ievērojami samazinājusies, jo viņi saskaras ar recesijas izraisītajām sekām. Viņi ir vīlušies procesos, kas notiek globālajā ekonomikā, un tempā, kādā notiek atveseļošanās. Optimisms, kas pastāvīgi audzis kopš 2008.gada, nu ir sācis sarukt,» komentē PwC priekšsēdētājs Deniss Nellijs. Arī Latvija ir atkarīga no notikumiem un pavērsieniem pasaules ekonomikā.

Visbūtiskāk vadītāju pārliecība par izaugsmi ir samazinājusies Rietumeiropā. Tikai ceturtdaļa aptaujāto Eiropas uzņēmumu vadītāju bijuši «ļoti pārliecināti» par ieņēmumu pieaugumu. 2011.gadā par to bija ļoti pārliecināti gandrīz 40% aptaujāto. Pārliecība par īstermiņa izaugsmi no 54% 2011.gadā līdz 42% kritusies arī Āzijas un Klusā okeāna reģiona vadītāju vidū. Šajā reģionā vislielāko optimisma samazinājumu piedzīvojusi Ķīna. Vadītāju pārliecība mazinājusies arī par ilgtermiņa izaugsmes perspektīvām – 46% aptaujāto apgalvoja, ka ir «ļoti pārliecināti» par attīstības iespējām tuvākajos trīs gados. Uzņēmumu vadītāji Rietumeiropā un Latīņamerikā bija vismazāk pārliecināti par ilgtermiņa izaugsmi, kamēr vairākums Ziemeļamerikas uzņēmumu vadītāju bija noskaņoti ļoti optimistiski.

Aptaujas dati liecina, ka vadītājus visā pasaulē visvairāk uztrauc nenoteiktā ekonomiskā izaugsme – to minējuši 80% aptaujāto. Savukārt kā galvenais izaugsmes drauds tiek minēts potenciālais nodokļu palielinājums – to minējuši 55%.

PwC 15.ikgadējā aptaujā veiktas 1258 intervijas 60 pasaules valstīs. Aptauja notika 2011.gada pēdējā ceturksnī. Rietumeiropā tika veikta 291 intervija, Āzijas un Klusā okeāna valstīs – 440, Latīņamerikā – 150, Ziemeļamerikā – 236, Centrāleiropā un Austrumeiropā – 88, Tuvajos Austrumos un Āfrikā – 58 intervijas.

 

Lasīt vairāk: www.financenet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *