Seminārs par meža īpašnieku sadarbību enerģētiskās koksnes ieguvē un realizācijā

Trešdien, 8.februārī plkst. 12:30 Inešu pagasta pārvaldē, Vecpiebalgas novadā valsts SIA “Vides projekti” aicina apmeklēt bezmaksas semināru “Meža īpašnieku sadarbība enerģētiskās koksnes ieguvē un realizācijā”, lai diskutētu par meža īpašnieku sadarbības iespējām.

Seminārā valsts SIA “Vides projekti” eksperte Lelde Vilkriste stāstīs, kāds ir koksnes kurināmā izmantošanas potenciāls Ziemeļvidzemē, un iepazīstinās ar iespējamajiem meža īpašnieku sadarbības modeļiem, lai efektīvāk nodrošinātu enerģētiskās koksnes piegādi siltuma ražotājiem.

SIA “Haitek Chippers” pārstāvis Artūrs Kisle stāstīs par mežizstrādē un koksnes pārstrādē izmantojamās tehnikas risinājumiem, savukārt Iepirkumu uzraudzības biroja pārstāve Astra Bērziņa skaidros, kā Publisko iepirkumu likuma normas tiek piemērotas kurināmā iepirkumiem pašvaldībās, un konsultēs par līgumu sagatavošanu un slēgšanu.

Semināra otrajā daļā tiks rosināta diskusija par koksnes kurināmā piegāžu risinājumiem no vietējiem meža īpašniekiem. Noslēgumā Inešu pagasta komunālās saimniecības vadītājs Viesturs Burjots, kā arī koksnes pārstrādes uzņēmuma SIA “LB Melio” vadītājs Andis Dzenis stāstīs par kvalitātes prasībām un plānoto piegādes ķēdes organizēšanu.

Seminārā aicināti piedalīties mežu īpašnieki, kuri ir ieinteresēti enerģētiskās koksnes realizācijā, meža nozares un vides speciālisti, pašvaldību, īpaši iepirkumu komisiju pārstāvji un attīstības projektu vadītāji, kā arī Lauku atbalsta dienesta un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāvji.

Pieteikšanās semināram, zvanot pa tālruni 67215068 vai nosūtot e-pastu uz adresi: maira.jegere@videsprojekti.lv.

Semināri tiek organizēti Eiropas Komisijas programmas Intelligent Energy Europe līdzfinansētā projekta “AFO – Privāto mežu īpašnieku iesaistīšana meža biomasas patēriņa veicināšanā” ietvaros.

Starptautiskā projekta AFO mērķis ir veicināt privāto meža īpašnieku sagatavotas meža biomasas piegādi siltumražotājiem un palīdzēt iesaistīt privāto mežu īpašniekus biomasas piegādes tīklā.

 

Avots:www.videsprojekti.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *