Kokrūpnieku neto apgrozījums pērn pārsniedzis agrāko gadu rekordu

Kokrūpnieku neto apgrozījums 2011.gadā pieaudzis gan no produktu pārdošanas ārvalstu, gan arī pašmāju tirgū, liecina asociācijas „Latvijas Koks” apkopotie dati. Pēc asociācijas izpilddirektora Andra Plezera sacītā, pērn savu neto apgrozījumu rekordu ir pārspējušas SIA „Bolderaja Ltd”, SIA „4Plus” un SIA „Dižmežs”. Ļoti tuvu šim slieksnim ir SIA „Verems”, SIA „Troja” un AS „Latvijas Finieris”.

„2011.gadā asociācijā ietilpstošo uzņēmumu ienākumu pieaugums pārsniedza 32,3 miljonus latu jeb 15,2% salīdzinājumā ar 2010.gadu,” skaidro asociācijas izpilddirektors. Viņš uzsver, ka pērn ir sasniegts līdz šim augstākais kopējā neto apgrozījuma rādītājs – 245,1 miljons latu (2008.gadā – 208,2 miljoni latu). To veicinājusi situācija, kad vairāki asociācijā esošie uzņēmumi pērn ir spējuši ne tikai palielināt savus ienākumus, bet arī pārspēt pirmskrīzes laikā gūto neto apgrozījuma griestus.

Visstraujāko pieaugumu procentuālā izteiksmē uzrāda SIA „Kilbe” – par 32% un SIA „Verems” – par 26,7%, savukārt naudas izteiksmē – AS „Latvijas Finieris” – par 21,06 miljoniem latu un SIA „Bolderaja Ltd” – par 4 miljoniem latu. „Tas ļauj secināt, ka plātņu ražotāji pērn turpināja ienākumu kāpumu. Un tas ir vēl jo būtiskāk tieši tādēļ, ka šie uzņēmumi 2010.gadā jau īstenoja tā dēvēto V veida scenāriju,” skaidro A.Plezers.

Asociācijas uzņēmumu eksporta ienākumi pērn kopumā pieauguši par 17,05 miljoniem latu, un salīdzinājumā ar 2010.gadu ir par 10,2% lielāki. Uz iekšējā tirgus rēķina uzņēmumu ienākumi pieauguši par 15 miljoniem latu.

 

Avots: “Dienas Bizness” (30.01.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *