“BalBiC” projekts atbalstīs bioenerģijas izmantošanas attīstību

Projekta “BalBiC” (The Development of the Bioenergy and Industrial Charcoal (Biocoal) Production) mērķis ir apkopot un izplatīt informāciju par kokogļu ražošanai nepieciešamo izejvielu pieejamību, kokogļu izmantošanu un potenciālajām tirgus iespējām, kā arī attīstīt sadarbību starp enerģētiskās koksnes ražotājiem un patērētājiem. Projekts tiks īstenots sadarbībā ar Helsinku Universitātes Mežzinātņu departamentu un Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu “Silava” (LVMI Silava), bet uzņēmums „Tapio” ir atbildīgs par izejvielu pieejamības, kā arī sadarbības un apmācību darba grupu uzdevumu īstenošanu. Projekts ir daļa no Central Baltic Interreg IV A programmas, kas tiek finansēta ar ES Eiropas Reģionālās Attīstības Fonda atbalstu. Projekts tiks īstenots līdz 2013.gada jūnijam.

Projekta mērķgrupas aptver enerģētiskās koksnes ražošanā un izmantošanā ieinteresētos uzņēmējus un privātpersonas: meža īpašniekus, mežizstrādes un koksnes piegādes uzņēmumus, transporta uzņēmumus, uzņēmumus, kas plāno investēt kokogļu vai bioogļu ražošanā, enerģiju ražojošos uzņēmumus, meža nozares uzņēmumus, pašvaldības, valsts pārvaldes institūcijas, pētnieciskos institūtus, universitātes, arodskolas un koledžas.

Sagaidāmie projekta rezultāti:

  • Datu bāze par izejvielu pieejamību Uusimaa, Kymenlaakso, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme un Etelä-Karjala provincēs Somijā un pašvaldībās Latvijā un Igaunijā;
  • ziņojums par cietā biokurināmā pieejamību, tā pašreizējiem un potenciālajiem patērētajiem projekta reģiona teritorijā;
  • rokasgrāmata par ilgtspējīgu kokogļu izejvielu ražošanu meža īpašniekiem;
  • viegli izmantojami izglītojoši materiāli meža īpašniekiem par bioogļu izejvielu ražošanu;
  • attīstīta sadarbība starp ieinteresētajām pusēm;
  • informācijas materiāls par bioogļu ražošanu un izmantošanu;
  • bioogļu mārketinga plāns;
  • un bioogļu izejvielu piegāžu simulators.

Projekta laikā tiks rīkotas vairākas informācijas dienas, semināri un apmācību kursi. Apmācību materiāli un rīki (datu bāze, simulators) tiks sagatavoti atbilstoši dažādu ieinteresēto pušu vajadzībām.

 

Avots:www.silava.lv

Projekta mājas lapa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *