Aicina piedalīties Latvijas uzņēmēju delegācijā uz AAE, Kataru un Kuveitu

Šā gada 10. – 18. martā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) organizē vizīti uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), Kataru un Kuveitu.

Latvijas galvenās eksporta preču grupas uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem ir mašīnbūve un mehānismi, elektroniskās iekārtas, pārtikas rūpniecības produkti un koksnes izstrādājumi. Kataras galvenās tautsaimniecības nozares ir naftas un gāzes ieguve, kā arī tirdzniecība. Neskatoties uz ekonomisko krīzi, Katarā turpinās ekonomiskais uzplaukums, un tai ir viens no pasaulē augstākajiem IKP uz vienu iedzīvotāju. Sadarbībai perspektīvākās Latvijas preču un pakalpojumu nozares ir lauksaimniecība, koksne un tās izstrādājumi, pārtikas rūpniecības produkti un jaunās tehnoloģijas. Kuveitas ekonomikā dominē naftas industrija, kas veido pusi no Kuveitas IKP. Kuveitas klimats ierobežo lauksaimniecības attīstību un pārsvarā visi produkti tiek importēti. Latvijas galvenās eksporta preču grupas ir lauksaimniecības un pārtikas produkti, kokmateriāli un elektriskās iekārtas.

Vizītes ietvaros kā perspektīvākie sadarbībai identificētie sektori ir IT, būvniecība un būvmateriāli, pārtikas pārstrādes produkti, lauksaimniecība, biotehnoloģijas, transports un loģistika. Plānots, ka AAE notiks biznesa forums un individuālās tikšanās. Katarā un Kuveitā ir ieplānotas nozaru apaļā galda diskusijas. Vadoties no uzņēmēju definētajām biznesa interesēm, Latvijas uzņēmējiem tiks organizētas individuālās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem.

Dalībnieku pieteikuma anketu lūgums aizpildīt ne vēlāk kā līdz š.g. 10.februārim.

 

Avots:www.liaa.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *