Dabas aizsardzības pārvalde izveidojusi visu 2011.gada dabas simbolu plakātu

Latvijas daba ir bagāta ar unikāliem augiem, dzīvniekiem un dažādiem citiem dabas veidojumiem. Arī šogad, tāpat kā ik gadu, Latvijas dabas pētnieki izvēlējušies gada simbolus. Dabas aizsardzības pārvalde izveidojusi visu izvēlēto dabas simbolu plakātu.

Latvijas Mikologu biedrība par 2011. gada sēni izvēlējusi vēdekļa sārtaini (Rhodotus palmatus). Par šī gada dzīvnieku Latvijas Dabas muzejs izvēlējies gludeno čūsku (Coronella austriaca), kas Latvijā ir reti sastopams zalkšu dzimtas rāpulis, tāpēc iekļauta Latvijas īpaši aizsargājamo sugu sarakstā, Latvijas Sarkanajā grāmatā, Eiropas apdraudēto abinieku un rāpuļu direktīvā un Bernes konvencijā.

Pievēršot uzmanību kukaiņiem, kas apdzīvo vecus kokus un dobumainiem kokiem kā dabas vērtībai, Latvijas Entomoloģijas biedrība par Gada kukaini 2012 izvēlējusies spožo skudru (Lasius fuliginosus), kas ir aizsargājama suga. Par Gada bezmugurkaulnieku šogad izvēlēts parastais krūmsūklis (Spongilla lacustris), kas ir visbiežāk sastopamā sūkļu suga Latvijā.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) par 2012. gada putnu ir izvēlējusies jūras ērgli (Haliaeetus albicilla). Ar akcijas palīdzību LOB cer uzzināt vairāk par šīs plēsīgo putnu sugas izplatību Latvijā, tādēļ aicina dabas draugus ziņot par atrastām jūras ērgļu ligzdām portālā Dabasdati.lv, jo tikai laicīgi atklātām ligzdošanas vietām ir iespējams nodrošināt atbilstošu aizsardzību.

Latvijas Botāniķu biedrība par Gada augu 2012 izvēlējusies meža vizbuli (Anemone sylvestris) – sugu, kas ir iekļauta gan Latvijas, gan arī Baltijas reģiona Sarkanajā grāmatā. Par gada gliemezi izvēlēts sarkanais kailgliemezis (Arion rufus), kas ir viens no lielākajiem Latvijas gliemežiem. Savukārt par gada koku Latvijas Dendrologu biedrība izvēlējusies mežābeli (Malus sylvestris).

 

Lasīt vairāk:www.daba.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *