Pērn sasniegts meža nozares eksporta vērtības pēdējo 20 gadu rekords

2011.gadā sasniegts meža nozares eksporta vērtības pēdējo 20 gadu rekords, liecina Zemkopības ministrijas provizoriskie dati.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols, aptuvenie aprēķini liecina, ka kopējais meža nozares eksports pagājušajā gadā sasniedzis 1,10-1,12 miljardus latu. Tas ir vairāk nekā 2010.gadā, kad eksportēta produkcija 1,015 miljardu latu vērtībā, un vairāk nekā 2007.gadā, kad eksports bija 1,058 miljardus latu vērts.

Kā stāsta Ozols, kāpumu ļāvis nodrošināt tas, ka valsts jau savlaicīgi iesaistījusies kokrūpniecības nodrošināšanā ar koksnes plūsmu, kas ļāvis saglabāt darba vietas un ražošanu, kas savukārt ļāvis veiksmīgāk izspiest konkurentus. Tas īpaši atmaksājies 2011.gadā, kad cenas meža nozares produkcijai kāpušas, un tādēļ arī sasniegtais rekords esot likumsakarīgs.

Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss akcentē, ka pērn pieaudzis meža nozares tālākapstrādes produkcijas īpatsvars, kas bijis jau virs 50% no kopējā apjoma. Savukārt izredzes šim gadam Klauss vērtē piesardzīgi, norādot, ka 2011.gada rādītāju saglabāšana būtu uzskatāma par lielu sasniegumu. “Šis būs daudz smagāks gads. To ietekmēs gan gaidāmais cenu kritums, nestabilitāte tirgos un samazināta resursu pieejamība pirmapstrādei,” skaidro Klauss. Vienlaikus viņš uzsver, ka, ja arī globālajā ekonomikā nāks otrs prognozētais krīzes vilnis, Latvijas meža nozare būšot tam daudz gatavāka nekā pirms četriem gadiem.

 

Avots:”Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *