Darba inspekcija uzsāk pastiprinātu meža nozares uzņēmumu preventīvo pārbaudi

Kokapstrāde joprojām uzskatāma par vienu no bīstamākajām nozarēm Latvijā ar vislielāko reģistrēto nelaimes gadījumos cietušo skaitu. Šī nozare arī 2011. gadā notikušo nelaimes gadījumu skaita ziņā ir pirmajā vietā. Kokapstrādes un mēbeļu ražošanas nozarē pērn reģistrēti un izmeklēti 169 nelaimes gadījumi darbā, no tiem 5 darbinieki traumu rezultātā gāja bojā, bet 24 darbinieki guva smagas traumas. Mežizstrādes nozarē pērn notikuši 26 nelaimes gadījumi darbā, no tiem 3 darbinieki gāja bojā un 5 darbinieki guva smagas traumas. Salīdzinot ar 2010. gadu, kopējais nelaimes gadījumu darbā skaits kokapstrādes, mēbeļu ražošanas un mežizstrādes nozarē ir palielinājies par 25%, informē Valsts darba inspekcijas (VDI) eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

Kā biežākais nelaimes gadījumu cēlonis ir darba aizsardzības noteikumu vai instrukciju neievērošana, nepietiekoša uzmanība, neapmierinoša darbinieku instruēšana un apmācība. Darba inspekcija secina, ka daļa uzņēmumu šobrīd mēģina ietaupīt uz darba aizsardzības rēķina, taču sekas tam var būt darbinieku invaliditāte vai pat dzīvības zaudējums. Darba inspekcija atgādina, ka iekārtas, kas apdraud darbinieku veselību un drošību, var tikt apturētas.

Darba inspekcija saskaras ar aizvien būtiskāku darba tiesību un darba aizsardzības prasību neievērošanu. Nesen kādā mežistrādes uzņēmumā Darba inspekcija konstatēja pat nelegālu nepilngadīgo bērnu nodarbināšanu, par ko ir uzsākta administratīvā lietvedība.

Darba inspekcija februārī visā valstī veiks preventīvas kokapstrādes, mēbeļu ražošanas un mežizstrādes nozares uzņēmumu pārbaudes, kuru mērķis ir izvērtēt uzņēmumos faktiskos darba apstākļus, pievēršot uzmanību biežākajiem nelaimes gadījumu cēloņiem šajā nozarē un informēt darba devējus par būtiskākajām prasībām darba aizsardzības jomā. Veicot apsekojumu, inspektori pārbaudīs, vai ir veikts darba vides risku novērtējums, kā tiek ievērotas darba aizsardzības prasības darba vietās, strādājot ar darba aprīkojumu, individuālo aizsardzības līdzekļu un drošības zīmju lietošana, kā arī to, vai ir veikta darbinieku apmācība.

 

Avots:www.zinas.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *