Latvijas Mākslas akadēmijas studenti piedalās Stokholmas mēbeļu gadatirgū

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina apakšnozares studenti piedalās Stokholmas mēbeļu gadatirgū – lielākajā Ziemeļvalstu mēbeļu mesē, kas norisinās no 7. līdz 11. februārim Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā.

Mākslas akadēmija būs pārstāvēta gadatirgus jauno dizaineru sadaļā Greenhouse (Siltumnīca). Ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Mākslas akadēmijas Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta un Kultūras ministrijas atbalstu Mākslas akadēmijas Dizaina apakšnozare jauno dizaineru sadaļā ir pārstāvēta jau septīto gadu, tādējādi Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dizaina augstskolu vidū iegūstot vērā ņemamu atpazīstamību. Laikā, kad valstij nepieciešama tautsaimniecības izaugsme un ciešāka starptautiskā sadarbība inovatīvu projektu īstenošanā, ir svarīgi apzināties dizaina pievienotās vērtības devumu jaunu, mūsdienīgu produktu radīšanā un panākt Latvijas dizaina izglītības starptautisku atpazīstamību un konkurētspēju.

Jaunu kontaktu dibināšana ar nozares speciālistiem no visas pasaules, ieskats dizaina komerciālajos aspektos, tieša saskare ar dizaina ražotājiem un izplatītājiem ir ieguvumi, kas rodami vienīgi piedaloties vērienīgās izstādēs, kādām pieder Stokholmas mēbeļu tirgus. Jauno dizaineru sadaļā Greenhouse Skandināvijas valstu jaunie dizaineri un dizaina augstskolas demonstrē jaunākos sasniegumus mēbeļu dizaina un interjera aksesuāru jomās.

Šī gada tēma Mākslas akadēmijas Dizaina apakšnozares stendam ir tradicionālā amatniecība. Daļu no ekspozīcijas veidos darbi, kas tapuši starptautiskā dizaina meistardarbnīcā 2011. gada nogalē, kurā Latvijas Mākslas akadēmijas un Eindhovenas Dizaina akadēmijas (Nīderlande) maģistrantūras studenti apvienoja spēkus, veidojot jaunus produktus dažādās latviešu tradicionālās amatniecības tehnikās.

 

Avots:www.lma.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *