Mēbeļu ražotājiem apgrozījumu ļāvis kāpināt eksporta ienākumu pieaugums

Eksporta ienākumu pieaugums ir bijis galvenais iemesls, kas  pērn ļāvis kāpināt mēbeļu ražotāju neto apgrozījumu, liecina asociācijā Latvijas mēbeles ietilpstošo uzņēmumu apkopotie dati. Kopējais asociācijā „Latvijas mēbeles” ietilpstošo uzņēmumu neto apgrozījuma pieaugums pērn salīdzinājumā ar 2010. gadu ir pieaudzis par 15,6% jeb 4,96 miljoniem latu. „Lauvas tiesa no šī pieauguma teju 4,3 miljonu latu apmērā ir gūts, pateicoties saražoto mēbeļu noieta pieaugumam ārvalstu tirgū, tomēr pieaugums ir novērots arī vietējā tirgū,” secina asociācijas Latvijas mēbeles  izpilddirektors Andris Plezers.

„Pērnais gads mēbeļu ražotājiem beidzies ar lielāku vai mazāku neto apgrozījuma pieaugumu, kas arī iepriekš tika prognozēts, taču šis gads ir sācies ar pietiekami lielu neskaidrību par perspektīvām,” secina SIA „Pinus GB” valdes priekšsēdētājs un asociācijas „Latvijas mēbeles” prezidents Aivars Einauss. Viņš norāda, ka Vācijā tirgotāji joprojām ir optimistiski noskaņoti, savukārt no Lielbritānijas un Francijas pienākušajā informācijā nav optimisma.

A.Plezers veicis aptuvenas aplēses par kopējiem mēbeļu ražošanas apjomiem Latvijā, kas varētu būt aptuveni 80 miljoni latu, kamēr 2010. gadā tie bija tikai 74 miljoni latu.

Visstraujāko apgrozījuma pieaugumu procentuālā izteiksmē uzrāda SIA „Wenden Furniture” – par 22%, SIA „Marks M” – par 17%, SIA „Oak” – par 15,6% un SIA „Bolderāja Serviss” – par 14%. Viens no vadošajiem mēbeļu ražošanas uzņēmumiem Latvijā SIA „Daiļrade koks” 2011.gadu noslēdza ar 9,20 miljonus latu lielu apgrozījumu, kas ir par 8,3% vairāk nekā 2010.gadā, savukārt AS „Elīza-K” ar 5,21 miljoniem latu tikai nedaudz atpalika no 2007.gadā iespētā rekorda. „Šogad svarīgākais ir noturēt pērn sasniegtos ražošanas un pārdošanas apjomus,” 2012.gada svarīgāko uzdevumu min uzņēmuma valdes loceklis Aleksejs Koročkins. Viņš atgādina, ka krīzes ietekmē ir mainījusies Eiropas mēbeļu tirgotāju uzvedība.  Proti, tie, kuri pirms krīzes savus pasūtījumus pārcēla uz Ķīnu, tagad vairs nevēlas pasūtīt lielus apjomus Āzijā, bet gan mazas partijas ar ātrām un biežām piegādēm, ko var nodrošināt, piemēram, ražotāji Latvijā, skaidro A.Koročkins. Tādējādi uzņēmumā ražoto mēbeļu pircēju pulkam pievienojies vēl viens būtisks pasūtītājs no Francijas. Savs devums gan ražošanā, gan neto apgrozījumā ir pērn iegūtajam kontraktam par mēbeļu detaļu piegādi uz Somiju. „Tas notiek, pateicoties labai sadarbībai ar Igaunijā strādājošajiem mēbeļu ražotājiem, kuriem tiek piegādāti industriālie materiāli mēbeļu ražošanai,” uzsver A.Koročkins. Tā kā Igaunijas mēbeļu ražotāji savus izstrādājumus piegādā Skandināvijas valstu tirgiem, netieši tur nonāk arī „Elīza-K” ražotā produkcija.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *