Pateicoties SIA “Ošukalns” koģenerācijas stacijai, apkures tarifi paliek nemainīgi

Jaunuzceltajā koģenerācijas stacijā saražoto siltumu SIA “Ošukalns” šodien pārdod par 21 latu megavatā. Pateicoties šai cenai, Jēkabpils šobrīd ir viena no retajām pilsētām Latvijā, kas nav pacēlusi tarifu apkurei un jēkabpilieši par siltumu savos dzīvokļos joprojām maksā mazāk. Arī siltā ūdens padeve izmaksā mazāk, stāsta uzņēmuma valdes loceklis Aldis Buks.

Projekta realizācijai finansējumu 6 miljonu eiro apmērā piešķīrusi Latvijas Hipotēku un zemes banka. ES fondi piesaistīti 49,5% apmērā no kopējās projekta summas. Lai termoelektrocentrāle darbotos, katru mēnesi vajadzīgi 9000 kubikmetru šķeldas. 6000 kubikmetru šķeldas piegādā pašu zāģētavas, bet 3000 – privātie meža īpašnieki un zemnieki. Šķeldas sagatavošana nodrošina darbu daudziem. Kamēr sala nebija, cena šķeldai par kādu pusotru latu bija nokritusies, bet šobrīd tā atkal maksā 7 – 8 latus beramkubā.

Kaut arī rentablākā nozare SIA “Ošukalns” joprojām ir kokapstrāde, firma nodarbojas arī ar siltumenerģijas ražošanu, ceļu būvi un meliorāciju, dolomīta ieguvi, nekustamo īpašumu apsaimniekošanu, kravas auto rezerves daļu tirdzniecību un celtniecību. Uzņēmumā tiek realizēts pilns ražošanas cikls no mežsaimniecības un mežizstrādes līdz gataviem saunas un interjera apdares materiāliem no apses un alkšņa.

Eksporta tirgos uzņēmuma darbība 2010. gadā novērtēta ar uzvaru Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotajā konkursā eksportspējīgiem uzņēmumiem “Izrāviens 2010”. SIA “Ošukalns” 3.februārī saņēma arī gada balvu “Zelta čiekurs” par inovatīvu uzņēmējdarbību.

 

Lasīt vairāk: “Latvijas Avīze” (6.02.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *