UPM plāno uzsākt otrās paaudzes biodegvielas ražotnes būvniecību

Somijas koncerns “UPM-Kymmene” šovasar sāks īstenot jau vairākus gadus lolotu projektu – otrās paaudzes biodīzeļdegvielas ražošanas rūpnīcas būvniecību, kuras realizācijā kopumā tiks investēti 150 miljoni eiro. Biodegvielas rūpnīca tiks būvēta Somijas pilsētā Lappeenranta, kas atrodas netālu no Krievijas robežas. Izmantojot celulozes vārīšanas procesā radušos blakusproduktu talleļļu, patēriņam transporta nozarē jaunajā rūpnīcā ik gadu tiks saražoti aptuveni 100 000 tonnu biodegvielas. Saskaņā ar koncerna vadības teikto, tā būs pirmā šāda veida rūpnieciskā ražotne pasaulē.

UPM plāno vēl vienas analogas biodegvielas ražotnes būvniecību Somijā vai Francijā. Otrajā rūpnīcā degvielas ražošanā tiks izmantota enerģētiskā koksnes un pielietota cita tehnoloģija. Taču šis investīciju projekts būs atkarīgs no koksnes cenām ilgtermiņa perspektīvā un koksnes resursu pieejamības.

Pirmo biodegvielas rūpnīcu plānots laist ekspluatācijā 2014.gadā.

Koncerna vadība pārliecināta, ka biodegvielas ražošanai ir ievērojams izaugsmes potenciāls. UPM ražotās produkcijas kvalitāte potenciālo pircēju vidū ir radījusi plašu interesi, tāpēc veiktie ieguldījumi ir rentabli. UPM uzlabotā biodegviela „UPM BioVerno” ir inovācija, kas salīdzinājumā ar fosilo degvielu palīdzēs samazināt transporta radīto siltumnīcas efekta gāzu (SEG) emisiju līdz 80%. Sagaidāms, ka pieprasījums pēc biodegvielas ES dalībvalstīs ik gadu pieaugs par aptuveni 7%. Līdz 2020.gadam uzstādītais mērķis ir palielināt biodegvielu īpatsvaru transporta degvielu patēriņā līdz 10%. Somijas uzstādītais mērķis ir vēl ambiciozāks – biodegvielu patēriņa īpatsvaru transportā palielināt līdz 20%. UPM jaunajā rūpnīcā saražotā produkcija nodrošinātu aptuveni ¼ no kopējā sasniedzamā patēriņa apjoma.

 

Avots:www.upm.com

Lasīt vairāk: www.upm.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *