Gada laikā Igaunijā ievērojami paaugstinājušās kurināmās koksnes cenas

Neskatoties uz to, ka janvārī malkas vidējā cena salīdzinājumā ar pēdējiem pāris mēnešiem saglabājusies praktiski nemainīga, gada laikā koksnes kurināmais jūtami sadārdzinājies.

Saskaņā ar Igaunijas Konjuktūras institūta pētījuma datiem, kubikmetrs svaigi zāģētas alkšņa malkas šā gada janvārī Igaunijā maksāja vidēji 37 eiro (~26 LVL), kas ir par 20% dārgāk nekā 2011.gada janvārī, bet bērza malka – vidēji 47 eiro (~33 LVL) par kubikmetru, kas ir sadārdzinājums par 5%. Nežāvētas alkšņa un bērza malkas konteineros vidējās cenas paaugstinājās par 16% – 17%, šā gada janvārī sastādot attiecīgi 50 eiro (~35 LVL) un 60 eiro (~42 LVL) par kubikmetru. Sausas alkšņa malkas kubikmetrs janvārī maksāja 49 eiro – par 9% dārgāk nekā gadu iepriekš. Tai pašā laikā sausas alkšņa malkas konteineros cena saglabājusies praktiski nemainīga un ir vidēji 62 – 63 eiro par kubikmetru, savukārt sausas bērza malkas konteineros cena paaugstinājusies par 20%.

Koksnes brikešu un granulu vidējās cenas (attiecīgi 168 eiro un 187 eiro par tonnu) salīdzinājumā ar cenu līmeni iepriekšējā gada janvārī, paaugstinājušās par 2%.

Kūdras brikešu vidējā cena Igaunijā gada laikā pazeminājusies par 9%.

Avots:www.rus.err.ee

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *