DAP aicina slēpošanas pārgājienā pa Ķemeru nacionālo parku

Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija sadarbībā ar uzņēmumu „Ķemeru takas” aicina iepazīt daudzveidīgo Ķemeru nacionālā parka (ĶNP) dabu arī ziemā, 18.februārī dodoties pārgājienā ar slēpēm.

Sākums pl. 10.30 pie Ķemeru stacijas. Plānotais distances garums ir aptuveni 15 km maršrutā Ķemeri – Zaļā kāpa – Antiņciems – Ķemeri, ilgums aptuveni 5 stundas. Slēpošanas inventārs jānodrošina pašiem pasākuma dalībniekiem. Līdzi vēlams ņemt arī siltu tēju un uzkodas pusdienām, kas pasākuma laikā paredzētas piknika veidā pie ugunskura.  Pasākuma noslēgumā Ķemeru stacijā esošajā „Ķemeru velonomā” būs pieejamas siltas telpas, kur pēc aktīvās darbošanās pārģērbties un iedzert kādu tasi tējas.

Dalība pasākumā ir bezmaksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam iepriekš pieteikties līdz 17. februārim pa tālruni 26332786.

Pasākums tiek organizēts Mitrāju mēneša ietvaros. Ik gadu 2.februārī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Mitrāju diena par godu Ramsāres konvencijas parakstīšanai un mitrāju aizsardzībai, tāpēc ĶNP februāris tiek dēvēts par mitrāju mēnesi un ar dažādu aktivitāšu palīdzību tiek pievērsta sabiedrības uzmanība šīs nozīmīgās dabas sastāvdaļas lomai mūsu apkārtējā vidē. Šogad Mitrāju dienas tēma saistīta ar tūrisma iespējām mitrājos, tāpēc aicinām doties pārgājienā pa ĶNP, kur dažādi mitrāji sastopami daudz un daudzveidīgi – Ķemeru nacionālais parks bieži vien tiek dēvēts par mitrāju parku.

 

Avots:www.daba.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *