IKEA plānu īstenošanos varētu sekmēt spēcīgais zīmols un pieprasījums

IKEA mēbeles un preces Latvijas iedzīvotāju mājās nonāk, pašiem iepērkoties tuvāk esošajos IKEA veikalos Somijā un Polijā, vai arī pasūtot sev tīkamāko interneta veikalos, kurus izveidojuši pašmāju uzņēmēji. Šo veikalu pamatprincips ir vienkāršs: ja prece iepatīkas, pircējs veic pasūtījumu virtuālajā vidē, uzņēmuma pārstāvji dodas tai pakaļ uz kādu no IKEA noliktavām un piegādā to pircējam mājās vai uz noliktavu Latvijā. Šādas preces cena ir augstāka, tomēr pakalpojums ir cieņā, norāda aptaujātie uzņēmēji.

„Piedāvājam tikai IKEA mēbeles un mājas lietas. IKEA ir ļoti iecienīta Latvijā,” stāsta mājaslietas.lv izveidotājs Sandis Timma. Uzņēmums darbojas jau pāris gadus. Ar rezultātiem S.Timma ir apmierināts, lai gan tos neatklāj. Viņaprāt, rādītāji ir gana pārliecinoši, lai izteiktu versiju, ka pēc dažiem gadiem – varbūt četriem, pieciem – IKEA lielveikalu varētu sagaidīt arī Latvijā. Cenas un kvalitātes attiecību par IKEA trumpi sauc arī ikeamebeles.lv izveidotājs Ivo Musts-Dišlers. Uzņēmums „Ivo mēbeles IK” ir specializējies eko koka mēbeļu izgatavošanā bērniem, taču savulaik, atsaucoties uz klientu ierosinājumiem, uzņēmums sāka piedāvāt arī gatavas IKEA mēbeles un sadzīves preces.

Krīze šo biznesu zināmā mērā ietekmējusi labvēlīgi, jo IKEA mēbeļu kvalitāte nav slikta, bet cena – „patīkama”. Par islandiešu plāniem Baltijā aptaujātie uzņēmēji ir informēti. S.Timma tos uzskata par reāliem. Oficiāla informācija liecina, ka IKEA projekts Lietuvā tiek virzīts jau vairākus gadus. Šopavasar varētu sagaidīt būvdarbu uzsākšanu. Pēc veikala atvēršanas 2013.gada rudenī, nākamais solis varētu būt IKEA atklāšana arī Latvijā un Igaunijā. „Tāda zīmola kā IKEA ienākšana Baltijā iespaidos kopējo mēbeļu un mājas piederumu tirgus konjuktūru,” saka Olga Kozina, konsultāciju kompānijas „Newsec” vadītāja Latvijā. Tik lielam tirgotājam ir reģionāla nozīme – skaidrs, ka potenciālie pircēji būs ne tikai no Lietuvas vai Viļņas apkārtnes, bet arī no Latvijas, Baltkrievijas un daļēji arī no Polijas pierobežas rajoniem, tāpēc tas tiks attīstīts pie viena no maģistrālajiem ceļiem, nodrošinot ērtu piekļuvi. „Citiem mēbeļu un mājas piederumu tirgotājiem jāatrod sava niša un pareizs pozicionējums, jo vienkāršs dempings nebūs noteicošs konkurencē ar šo gigantu,” uzsver O.Kozina.

 

Avots:”Dienas Bizness” (15.02.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *