Apstiprina tūrisma attīstības stratēģiju Gaujas nacionālā parka teritorijā

Ar vairāk nekā 60 dalībnieku – komersantu, pašvaldību un Dabas aizsardzības pārvaldes – dalību 15. februārī Siguldā apstiprināta tūrisma attīstības stratēģija Gaujas NP teritorijā.

Teritorijas tūrisma attīstības vīzija definēta kā: konkurētspējīgākais tūrisma galamērķis Latvijā ārpus galvaspilsētas ar kvalitatīvu un specializētu, dabā balstīta tūrisma piedāvājumu precīzi segmentētā ārvalstu un vietējā tirgū visa gada garumā. Ar stratēģijas palīdzību plānots palielināt apmeklētāju uzturēšanās ilgumu tūrisma galamērķī, pieaudzēt eksporta apjomu, kā arī palielināt apmeklētāju apmierinātību ar iegūto pieredzi. Stratēģiskie virzieni ietver vienota galamērķa pozicionējuma un zīmola izveidi tūrisma piedāvājuma Gaujas NP teritorijā, tūrisma piedāvājuma kvalitātes un konkurētspējas celšanu, jaunu tūrisma produktu ar augstu pievienoto vērtību veidošanas, kā arī reģiona sociālekonomiskās attīstības un dzīves kvalitātes veicināšanu, balstoties uz ilgtspējīgu dabas un sociālā kapitāla izmantošanu.

Tuvākajā laikā ar stratēģiju ikviens interesents varēs iepazīties pašvaldību interneta vietnēs, kā arī tūrisma informācijas centros.

No 17. līdz 19.februārim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisināsies starptautiskais tūrisma gadatirgus „Tourest 2012″, kas ir nozīmīgākā un senākā tūrisma izstāde Baltijas valstīs. Tajā tūrisma profesionāļiem un citiem interesentiem kā atpūtas un ceļojuma galamērķis tiks prezentēts arī Gaujas nacionālais parks.

Jau ziņots, ka sešas pašvaldības, Amatas, Cēsu, Līgatnes, Siguldas, Pārgaujas un Valmieras, kā arī Dabas aizsardzības pārvalde parakstīja vienošanos par ilgtermiņa sadarbību tūrisma nozarē un Gaujas nacionālā parka teritorijas kā tūrisma galamērķa attīstību. Jau tapis jauns tūristu ceļvedis par Gaujas NP, kas vairākās valodās tiks prezentēts izstādes apmeklētājiem, un atraktīvs stends. Gaujas nacionālais parks vienoti pirmo reizi tika prezentēts tūrisma izstādē „Balttour 2012″, kas pagājušās nedēļas nogalē notika Rīgā.

Izstādē „Tourest 2012″ savu piedāvājumu apmeklētājiem prezentēs tūroperatori, avio un kruīzu kompānijas, viesnīcas, muzeji un restorāni, kā arī citi tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Pērn „Tourest” gadatirgū piedalījās 458 dalībnieki no 25 valstīm, kas bija rekordliels skaits, savukārt šogad izstādē vienuviet pulcēsies vēl iespaidīgāks dalībnieku skaits no 26 valstīm, tai skaitā no Latvijas, Austrijas, Baltkrievijas, Indonēzijas, Taizemes, Polijas, Namībijas, Zviedrijas un citām.

Gaujas NP ir viens no senākajiem un atpazīstamākajiem Latvijas tūrisma galamērķiem, ko gadā apmeklē vairāk nekā miljons tūristu. Tomēr, lai parka teritorijā palielinātu tūristu uzturēšanās laiku un pilnvērtīgi izmantotu tā potenciālu, starptautiskajos tirgos nepieciešams kopīgi popularizēt šo daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu, vienlīdzīgi akcentējot ne tikai pilsētas, bet arī lauku teritorijas.

Jāpiebilst, ka kopumā Gaujas nacionālais parks šajā gadā tiks prezentēts 12 starptautiskās izstādēs. Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

 

Avots:www.elap.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *